vesti24.mk

Tag : Есен

ЗАБАВА

Чуден феномен: На жените ова им се случува само во есен

admin
Во ова време од годината лисјата можеби паѓаат, но вашето либидо расте. Есента е годишно време кога нивотот на тестостеронот расте, покажале истражувањата. Порастот на
ЗАБАВА

Кралски есенски третман за вашата кожа

admin
Со првите постудени денови, нашата кожа станува посува. Постуденото време, климатизираните простории и недостатокот на сонце предизвикуваат сувост и нејзино пукање и затоа е потребно
ЗАБАВА

Подгответе се навреме: Со оваа есенска диета ќе ослабете 4 килограми за 7 дена

admin
Од есенските намирници може да се направи мени од кое можете да си обезбедите доволно хранливи материи да не бидете гладни, а притоа, да слабеете.
СВЕТ

Вооружени специјалци рано утринава влегле во куќата на музичарот Синан и го уапсиле

Ferad Aruc
Вооружени специјалци во четвртокот наутро во куќата на гангстерскиот рапер Синан(30) во центарот на Есен и го уапсија. Германско-иранскиот музичар чие уметничко име е Синан