vesti24.mk

Tag : ЕУРОСУПЕР БС-95

МАКЕДОНИЈА

Поскапија горивата?

admin
Ново, благо покачување на цената на горивата можеме да очекуваме со новата корекција на Регулаторната комисија за енергетика, закажана за денеска. Според последните ценовни движења,...
Uncategorized

Бензините поскапуваат за денар, дизелот за …

admin
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...