vesti24.mk

Tag : Еутаназија

СВЕТ

Познатиот 104-годишен Австралиски научник оди во Швајцарија на еутаназија (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Најстариот австралиски научник, познат по тоа што неговиот универзитет сакал да го пензионира на 102. години, на почетокот на мај ќе отпатува во Швајцарија за...