Tag : жена

ЗАБАВА

Што се случува со женското тело кога жената е несреќна и е во лоша врска

admin
Доколку обрнете внимание на физичките, менталните или емотивните знаци кои ви ги испраќа вашето тело, ќе може да живеете поубав живот. Еве како женското тело
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Колку треба сексот да трае за да биде жената задоволена?

admin
Досега многу истражувања се занимавале со тоа колку просечно трае сексот, а студија објавена во „Journal of Sex Research“ откри колку би требало да трае
ЗАБАВА

Шест главни животни правила според кои секоја жена треба да се води

admin
Сите ние се обидуваме да го живееме овој живот колку што е можно подобро. Турбулентните периоди и разочарувања се чести гости во нашите животи, а
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Кога жената е сакана на вистинскиот начин, таа може да направи сѐ

admin
Кога една жена е сакана на вистинскиот начин, нејзините ѕидови почнуваат да се рушат. Тогаш дозволува најдобрите делови од неа да излезат на површина и
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Која е женската лага за време на сексот која ги шокира мажите?

admin
Според истражувањето спроведено врз 2.300 испитаници, дури 67 отсто од жените барем еднаш во животот глумат оргазам. Но, тоа за мажите не е ништо ново. Она
ЗАБАВА

Оваа жена преживеала пекол поради мало невнимание: Еве зошто НИКОГАШ не треба да пуштате непознати во вашиот дом (ФОТО)

admin
Откако се огласила по пат на една апликација дека продава сушална за облека, една жена која на Твитер објавува под името СараСузи немала поим што
ЗАБАВА

Вистински монструм: Човек фрли жена од мост, камерите снимија се (ВИДЕО)

admin
На безбедносна камера од еден објект, некој забележал во далечина момент кога човек, шетајќи по патека покрај мост, собрал жена на мост и ја фрлил
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Жените родени во овој знак едноставно се беспрекорни!

admin
Оваа дама е олицетворени на праведност и рамнотежа и ја краси совршена способност за проценка, беспрекорност и целосност. Таа е друштвена, има дарба за комуникација
ЗАБАВА

На никого не му е јасно како таа има возачка: Удри автомобил на паркинг, а потоа направи нешто глупо (ВИДЕО)

admin
На паркинг навистина може да се види се, но снимката од една жена која се обидува да излезе од паркинг место е сигурно една од
ЗАБАВА

Свекорот ми има германска пензија, морав да се согласам: Останала вдовица, па го шокирала целото семејство

admin
Една вдовица ја раскажа својата интимна исповед и со сите ја подели на интернет. Имено, таа се омажила за својот свекор, таткото на нејзиниот покоен