vesti24.mk

Tag : жена

ЗАБАВА

Била во кома, а нејзиниот син секојдневно ја посетувал- по 28 години следувало шок за целото семејство!

admin
Жена ја вратила својата потполна свест по 28 годишна вегетативна состојба, која е слична на комата, но во неа пациентите можат да реагираат на чувствата.
ЗАБАВА

Совет од млада жена која боледува од рак: Сакајте го животот, не плукајте на благословите кои ги имате

admin
Живееме брзо, сакаме многу. Добиваме нешто, а потоа сакаме повеќе и повеќе. Се чини дека нема крај. Животот брзо ни минува, не го забележуваме тоа,
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Најдете си еден од нив: Мажите родени во овие хороскопски знаци ги третираат жените како кралици

admin
Ако барате партнер кој ќе ве размазува и ќе ве чува како капка на дланка, имаме совршени кандидати за вас. Астролозите тврдат дека по тоа
ЗАБАВА

Шокантна снимка од Лондон го згрози светот: Побеснета мајка пред очите на своите деца турна друга жена под автобус (ВИДЕО)

admin
Полицијата речиси година дена се обидува да го реши случајот со напад во Лондон, а сега е објавена снимка и се бараат информации за напаѓачката.
ЗАБАВА

За малку ќе ги прегазеше полицајците со 160км на час: Ја бркале низ цел град, а кога ја запреле објаснувањето ги шокирало (ВИДЕО)

admin
Вистинска филмска потера се одвивала минатиот петок во Кливленд во американската сојузна држава Охајо. Потерата почнала кога полицијата запрела жена зошто имала затемнети стакла на
ЗАБАВА

Жените збеснаа: Истражување им предочи што не смеат да прават на одредена возраст

admin
Откако се објавени резултатите од едно истражување кое покажало дека според мислењето на мнозинството, за носењето фармерки, долга коса, тетовирање, мора да постои старосна граница,
ЗАБАВА

Во која година од животот жените се чувствуваат најпривлечни?

admin
Едно неодамнешно истражување потврди дека самодовербата има големо влијание врз луѓето, заклучувајќи дека дури и тајната на добриот изглед се крие во самодовербата и ставот
ЗАБАВА

Немате видено нешто побизарно: Жена со ланец шетала маж, а сите биле изненадени од натписот кој го носел (ВИДЕО)

admin
На социјалните мрежи се појави бизарна снимка на која се гледа како жена шета маж со ланец околку вратот низ прометната железничка станица во Лондон.