vesti24.mk

Tag : жени

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Жените во овие хороскопски знаци се магнет за погрешни мажи

admin
Ако сте од оние кои немаат баш среќа на љубовно поле, па најчесто налетувате на погрешни мажи, можеби тоа е поради вашиот хороскопски знак. Овен
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Ова се 5-те фатални жени во хороскопот- погледнете дали сте меѓу нив

admin
Убавина, сексипил и фатална привлечност. Дамите во овие 5 хороскопски знаци без сомнение се најголеми заводнички… Овен Овновите се со спортска градба, делуваат силно и
ЗАБАВА

Зошто сѐ почесто жените влегуваат во врски со помлади мажи?

admin
Во шоубизнисот и политиката, но и меѓу „обичните луѓе“ сѐ почесто гледаме врски во кои мажот е помладиот партнер, во некои случаи значително помлад. Ваквите
ЗАБАВА

Одложување на родителството: Не се жените кариеристки, туку мажите се себични

admin
Во последно време сѐ повеќе се засилува трендот на замрзнување на јајце-клетки. Британски Daily Mail објави дека бројот на случаи на замрзнување јајце-клетки се зголемил
ЗАБАВА

Мажите изгласаа: Ова се комбинациите кои ги прават жените неодоливи

admin
Според истражување на кое испитаниците биле само мажи, ова се комбинациите кои ги прават жените неодоливи. Мал црн фустанТоа девојките најдобро го знаат. Не е
ЗАБАВА

Конечно се знае зошто некои жени се склони кон неверство

admin
Жените со зголемено ниво на естрадиол „хормонот за секс“, себеси се доживуваат како привлечни и се склони кон флерт со непознати мажи. Психолозите Кристина Дуранте
ЗАБАВА

Откриени 5 тајни на жените кои никогаш не се дебелеат и живеат најдолго- погледнете кои се

admin
Жителите на Јапонија во последните 25 години го држат светскиот рекорд како жени со најдолг животен век, а во просек живеат 84 и пол години.
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Колку пати во текот на денот жените помислуваат на секс?

admin
Иако за мажите се зборува дека мислат само на секс, досегашните истражувања покажуваат нешто друго. Жените ретко ги признаваат нивните сексуални фантазии, повеќето од нив
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Причини поради кои жените плачат во текот на сексот

admin
Во моментот кога доживуваат екстаза некои жени знаат да заплачат. Станува збор за природна работа, без разлика колку изгледа чудно. Според секс терапевтката Рејчел Рајт,