vesti24.mk

Tag : жени

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Колку пати во текот на денот жените помислуваат на секс?

admin
Иако за мажите се зборува дека мислат само на секс, досегашните истражувања покажуваат нешто друго. Жените ретко ги признаваат нивните сексуални фантазии, повеќето од нив
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Причини поради кои жените плачат во текот на сексот

admin
Во моментот кога доживуваат екстаза некои жени знаат да заплачат. Станува збор за природна работа, без разлика колку изгледа чудно. Според секс терапевтката Рејчел Рајт,
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Жените родени во овој хороскопски знак најтешко наоѓаат љубов

admin
Тие се мислители, аналитичари, вредни работници и многу интелигентни личности. Но, тие се и перфекционисти. Сакаат да бидат домантни во односите со другите луѓе, а
ЗАБАВА

Овој проблем го имаат речиси сите жени, а конечно пристигна домашниот рецепт кој ќе ви помогне

admin
Ако постои нешто што може да ја дефинира жената кога станува збор за физичкиот изглед, тогаш тоа секако е нејзината коса. Таа бара големо внимание,
ЗАБАВА

Откриена големата дилема: Што сакаат жените, а што мажите?

admin
Мажите се плашат од интелигентни жени, посочува ново психолошко истражување на Економскиот факултет во Варшава, спроведено над 500 студенти кои прифатиле да учествуваат на така
ЗАБАВА

Жени, овие 7 ваши особини им се посебно секси на мажите

admin
Откако ќе ги воочат физичките атрибути мажите почнуваат да ги забележуваат и карактерните особини нај жената. Како што покажаа бројните истражувања, мажите сакаат убава насмевка,
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мултимилионерот открил детали од дивиот животен стил

Ferad Aruc
Мултимилионерот и плејбој Тони Тутони проговорил за својот див животен стил и открил детали од забавите со разголените убавици кои тој ги организира, а за
ЗАБАВА

Мажите најмногу се возбудуваат од жените што се занимаваат со оваа професија

admin
Популарната дејтинг апликација Happn анализирала податоци од 1,7 милиони корисници… Анализата помогнала да се открие кариерата што може да ве доведат до мажите или жените