vesti24.mk

Tag : ЖИВОТЕН СТИЛ

Uncategorized ЖИВОТЕН СТИЛ

Досега необјавени интимни фотографии на Џеј Зи и Бијонсе од нивната спална соба! Пејачката е без гаќички!

admin
Џеј Зи и Бијонсе се пар којшто сведочи за тоа дека освен успехот и славата, важна е и љубовта кон партнерката и семејството. Тие се...
Uncategorized ЖИВОТЕН СТИЛ

Македонската водителка ги покажа новите силикони во бикини (ФОТО)

admin
Миа Костова пред неколку недели јавно откри дека ги зголемила градите, а сега покажа како изгледа во бикини. Имено водителката на својот Инстаграм профил прв...
Uncategorized ЖИВОТЕН СТИЛ ЗАБАВА

Ева Заева изгледаше како принцеза во нејзиниот матурски фустан

admin
Внуката на Зоран Заев, Ева, заврши средно училиште, а потоа следуваше и нејзината матурска вечер. Таа како и другите тинејџерки нестрпливо ја чекаше оваа вечер...
ЖИВОТЕН СТИЛ ЗАБАВА

Ѕирнете во домот на Лепа Брена: Еве каде живее балканската кралица (ГАЛЕРИЈА)

admin
Далеку од градскиот метеж во елитна населба недалеку од Белград се наоѓа домот на Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ. Заедно одлучувале за секој...
ЗАБАВА

Дали ви е позната историјата на фармерките

admin
Фармерките сите ги имаме, сите ги носиме. Одговараат со маички, дуксерици, џемпери, наметки. Се вљубуваме во совршениот пар… Но, како настанале? Како успеале да станат...
Uncategorized

Фантастичен трик кој ќе ви го олесни патувањето: Како да спакувате максимално работи во минимален куфер? (видео)

admin
Патувањето не мора да биде вистинска ноќна мора!Како да спакувате максимално работи во минимален куфер? Ви откриваме трик за паметно пакување со помош на кој...
Uncategorized

Големата тајна на Тесла: Еве како да се наспиете за само 2 часа

admin
Сон од повеќе фази најчесто се врзуваа за едно од најгенијалните имиња во светот на уметноста и пронаоѓачот на ренесансата –Леонрдо да Винчи. Му требало...
Uncategorized

Вечно млада – Цеца го покажа новиот имиџ

admin
Српската фолк дива Цеца редовно добива комплименти за изгледот на социјалните мрежи, а нејзиното ново издание ги воодушеви фановите според кои „изгледа како никогаш до...
Uncategorized

Летен педикир: Популарни се гел-лакови во дречливи бои

admin
Во сè поубавите модели на летни сандали важно е да имате и негувани и убави нокти на нозете. Освен со добриот педикир, истакнете ги и со...
Uncategorized

Ставила 3 коцки мраз во полна машина: Генијалниот трик за пеглање на облеката (видео)

admin
Само три коцки мраз се потребни за овој трик со помош на кој облеката нема да ви биде стуткана. Одлично испеглана облека му дава на...