vesti24.mk

Tag : животни

ЗАБАВА

Коронавирусот и животни: Научниците имаат сè поголем доказ дека луѓето можат да заразат мачки

admin
Шкотските научници утврдиле дека сопствениците може да го пренесат Ковид-19 на мачките кои живеат со нив. Истражувачите од Универзитетот во Глазгов велат дека мачките го...
ВЕСТИ

Активистите за заштита на животни и животна средина бараат разрешување на директорката на ЈП Лајка – обвинуваат за незаконско работење

admin
Драгана Велковска активистката за заштита на животни и животна средина и членка на Советот на Град Скопје поднесе барање до градоначалникот на град Скопје за...
ЗАБАВА

Ова видео ќе ви го разубави денот: Од риба до лав и слон – сите сакаат да се галат и прегрнуваат

admin
Ова видео ќе ви го разубави денот. Како животните искажуваат љубов? И тие како и луѓето сакаат внимание и топлина. Не очекувате дека лавот, тигарот,...
ЗАБАВА

Секој би побегнал од собата во која спие ова 8-годишно девојче: Таа е веројатно најхраброто дете на светот! (ФОТО)

admin
Холи Гринхалг има само осум години и во својата соба има “минијатурна зоолошка градина“. Бестрашното девојче спие во иста просторија каде има повеќе од 50...
ЗАБАВА

Секој би побегнал од собата во која спие ова 8-годишно девојче: Таа е веројатно најхраброто дете на светот! (ФОТО)

admin
Холи Гринхалг има само осум години и во својата соба има “минијатурна зоолошка градина“. Бестрашното девојче спие во иста просторија каде има повеќе од 50...
ЗАБАВА

Секој би побегнал од собата во која спие ова 8-годишно девојче: Таа е веројатно најхраброто дете на светот! (ФОТО)

admin
Холи Гринхалг има само осум години и во својата соба има “минијатурна зоолошка градина“. Бестрашното девојче спие во иста просторија каде има повеќе од 50...
ЗАБАВА

Само 7% од луѓето имаат точен одговор: Ќе го пронајдете ли тоа што е потребно? (ФОТО)

admin
Потребно ви е големо внимание бидејќи оваа загатка ја решаваат точно само 7% од луѓето. Целта е да најдете повеќе од 10 животни на само...
ЗАБАВА

Неверојатно: Нема да ви се верува какви необичности носат на себе овие миленици (ГАЛЕРИЈА)

admin
15 животни кои нема да ви се верува како изгледаат! Ни самите нема да верувате какви необичности носат на себе овие миленици. Сите животни се...
ЗАБАВА

Не сте виделе вакво нешто! – Нема да ви се верува големината на ова животно кое најверојатно го донесе коронавирусот!(ФОТО)

admin
Луѓето околу светот останаа без зборови кога ја видоа оваа фотографија. Нема да ви се верува колкав е овој редок азиски лилјак. „Големиот златнокрунест лилјак“...
ЗАБАВА

„ПЕТА“ реагираше: Нема да ви се верува што се продава на индиски маркет! (ФОТО)

admin
Излегоа снимки од „испржени раце на мајмуни“ како и месо од ежови и кучиња кои се продаваат во Индија, како и слики од кучиња врзани...
ЗАБАВА

ФОТО: Уметник изработува скулптури на животни фатени во смешни пози

admin
Јапонски уметник изработува скулптури од домашни миленичиња кои се фатени со интересни и смешни пози. Неговата работи го засмејува и воодушевува светот, а уметникот инспирацијата...
ЗАБАВА

ФОТО: Од хеликоптери се фрлаат моркови за да се нахранат преживеаните животни во Австралија

admin
Голем број хеликоптери се користат во операцијата која има за цел да ги нахрани животните кои ги преживеале големите пожари кои три месеци ја пеплосуваат...
ЗАБАВА

Петардите и огнометите предизвикуваат стрес и смртност кај кучињата и мачките

admin
Петардите се составен дел од новогодишните прослави, но тие не само што се опасни за луѓето, туку предизвикуваат стрес и кај домашните миленици. Истражувањата покажуваат...