• Home
  • Живот и стил

Tag : Живот и стил

ЗАБАВА

Овие работи не смеете да ги правите- почнати се „волчјите денови“

admin
Според народните верувања, од 16 ноември, па сè до 24 ноември, временските прилики ќе укажат каква ќе биде претстојната зима. Имено, ако деновите бидат магловити,
ЗАБАВА

Со овој напиток никогаш нема да имате здравствен и проблем со килограмите

admin
Овој моќен напиток може да ви помогне да направите детоксикација на црниот дроб и да се ослободите од вишокот на килограми без многу напор. Кога
ЗАБАВА

Замор, дебелеење, чувство на студ – знаци кои укажуваат дека сте заболеле од најраширената болест

admin
Овие и неколку други симптоми се поврзуваат со болести на тироидната жлезда, која после дијабетисот е една од најраширените болести на светот. Според податоците на
ЗАБАВА

На што ве предупредува телото: Ви се јаде благо или солено?

admin
Поголемиот дел од храната се одгледува во земја во која се исцрпени минерали, а според студиите на американското Министерство за агрокултура просечниот внес на хранливи
ЗАБАВА

Го намалува стресот и штити од рак- еве зошто треба да пиете какао секој ден

admin
Една шолја какао дневно треба да ви стане навика. Вашиот организам ќе ви биде благодарен. Позната е како билка која го чува организмот од слободни
ЗАБАВА

Дали вашето дете покажува симптоми на психопатија? Внимавајте на овие 4 знаци!

admin
Општеството веќе долго време се интересира за феноменот познат како психопатија. Оваа состојба истовремено ни предизвикува и љубопитност и страв, па затоа обожуваме да ги
ЗАБАВА

Како да препознаете дали ве мачи алергија, грип или настинка

admin
Истражувањата покажале дека голем број од нас не разликуваат настинка или грип, од алергиски напад. Иако симптомите понекогаш се мошне слични, постојат ситни разлики кои
ЗАБАВА

Од утре почнуваат „волчјите денови“- овие работи не смеете да ги правите

admin
Според народните верувања, од 16 ноември, па сè до 24 ноември, временските прилики ќе укажат каква ќе биде претстојната зима. Имено, ако деновите бидат магловити,
ЗАБАВА

Плачеа од среќа: Украдено куче најдено една година подоцна речиси 500 километри од домот

admin
Единаесетгодишно куче било пронајдено на 500 километри од домот по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-би-си. Кученцето Кјара било украдено од дворот
ЗАБАВА

Одговор на прашањето кое ги мачи родителите: Зошто бебињата плачат без солзи?

admin
Често се случува родителите да се збунети од плачот на нивното бебе, иако се сигурни дека ништо не му недостасува. Дали бебето се обидува да