vesti24.mk

Tag : Живот и стил

ЗАБАВА

Изум кој со децении се очекуваше: Научниците направија цигари без никотин

admin
Германскиот технолошки универзитет ТУ од Дортмунд, објави дека научниците генетски ги модифицираат цигарите „Вирџинија“, така што ја намалија концентрацијата на никотин. Овој изум може да...
ЗАБАВА

Поштар забележал девојче кое плаче, па се приближил: Кога ги видел нејзините раце се наежил, а приказната е страшна! (ВИДЕО)

admin
Поштарот Иван Крисостомо ја работел својата нормална рута во Сакраменто. Но, еден ден му се случи нешто неверојатно. Џон излегол од своето комбе за да...
ЗАБАВА

Кај тинејџерите со вишок килограми има поголем ризик од срцев удар

admin
Тинејџерите кои се борат со прекумерна телесна тежина имаат поголема веројатност да доживеат срцев удар во поодмината возраст, посочуваат нови истражувања. Научниците анализирале податоци од...
ЗАБАВА

Русите секоја вечер под тушот го прават ова: Ако пробате, ќе зажалите, ако не пробате, пак ќе зажалите!

admin
Ако не го пробате овој трик, грипот и настинката ќе ви се одолговлечат, а ако го пробате, ќе зажалите што не сте почнале порано. Познатиот...
ЗАБАВА

Имала 105 килограми и нула самодоверба: По оваа одлука таа стана модел и изгледа бомбастично (ФОТО)

admin
На Бони Стајнер ѝ е доделена титулата Модел на годината од страна на британскиот магазин Гламур, откако изгубила половина од својата тежина. Пред 4 години,...
ЗАБАВА

Добри родители не се само оние кои заработуваат многу пари, туку и кои се тука за своите деца

admin
Нема поголема љубов на светот од онаа на родителите кон своите деца. Да се биде родител значи да се преземе голем чекор и голема одговорност. ...
ЗАБАВА

Нивниот учител секојдневно пешачи по 16 километри: Со прекрасен гест го расплакаа (ВИДЕО)

admin
Професорот Цезар Пунзалан од Филипини работи веќе долго време во училиштето. Секој ден пешачо дури 16 километри, 8 км до училиштето и 8 км назад...
ЗАБАВА

Големи проблеми: Ако сте одлучиле да слабеете на овој начин, правите фатална грешка

admin
Јаболковиот оцет може да помогне во слабеењето, но никој не ги споменува несаканите ефекти од неговата прекумерна употреба. Јаболковиот оцет не е магичен еликсир кој...