Tag : ЗАБАВА

забава, каде вечер, оффнет, среќа, за се, надобрата забава можете да најдете во нашата веб страница

ЗАБАВА

Гробница стара 4.400 години откриена во близина на Каиро

admin
Американската компанија „SplashData“ ја објави традиционалната годишна листа – „Топ 100 најлоши лозинки“ што ги користат луѓето на нивните интернет профили. Неприкосновен „шампион“ е познатата
ЗАБАВА

Избрани најлошите шифри на интернет за 2018. година

admin
Американската компанија „SplashData“ ја објави традиционалната годишна листа – „Топ 100 најлоши лозинки“ што ги користат луѓето на нивните интернет профили. Неприкосновен „шампион“ е познатата
ЗАБАВА

Пејачката Шакира обвинетa за затајување данок од 14,5 милиони евра

admin
Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година, на 27-годишна возраст, а како виновен за нејзината смрт многумина го посочуваа нејзиниот поранешен сопруг, Блејк Филдер
ЗАБАВА

Авганистан: Ќе се казнуваат ли мажите кои гледаат во жени подолго од 14 секунди?

admin
Во едно неодамнешно истражување научниците го издвоија најбрзото животно во светот. Станува збор за мравката mystrium camillae, позната и како „дракула“, пишува „Скај њуз“. Брзината
ЗАБАВА

Џенет Џексон меѓу познатите рокери на дoделувањето на најважното рок-признание во светот

admin
Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година, на 27-годишна возраст, а како виновен за нејзината смрт многумина го посочуваа нејзиниот поранешен сопруг, Блејк Филдер
ЗАБАВА

Линдзи започнува реалити шоу, забавите ги претвора во бизнис

admin
Според податоците на „Еуромонитор“, Ерусалим е најбрзорастечки град во светот кога станува збор за туризмот, па така оваа година регистрирани се 4,8 милиони посетители. Меѓу
ЗАБАВА

Осумдесет и двегодишна баба положи возачки испит од прва

admin
Според најновата листа на магазинот „Форбс“, Кендал Џенер е најплатена манекенка во светот. 23-годишната манекенка убедливо ја победи конкуренцијата со заработка од 22,5 милиони долари.