vesti24.mk

Tag : загреб

Uncategorized

Концерт: Аца Лукас го освои Загреб, во сабота на ред е Скопје

admin
Како дел од својата турнеа “Најголемите журки на Балканот“,  српската  поп-фолк мегаѕвезда Аца Лукас настапи во загребската Арена пред повеќе од 15.000 посетители. Со овој