• Home
  • ЗАНИМЛИВОСТИ

Tag : ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАБАВА

Математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

admin
Еден од најистакнатите британски математичари, Мајкл Атија тврди дека пронашол доказ за Римановата хипотеза, една од шесте матаматички проблеми за чие решавање е предвидена награда
ЗАБАВА

Свекорот ми има германска пензија, морав да се согласам: Останала вдовица, па го шокирала целото семејство

admin
Една вдовица ја раскажа својата интимна исповед и со сите ја подели на интернет. Имено, таа се омажила за својот свекор, таткото на нејзиниот покоен
ЗАБАВА

5 женски квалитети кои се неодоливи за мажите

admin
Секако, секој маж сака убава и атрактивна жена. Но, сите ние сме различни човечки суштетства кои имаат различни размислувања за физичкиот изглед. Сепак, постојат женски
ЗАБАВА

Повикале “нинџа желка” на детски роденден, но кога почнало орото не можел да се воздржи (ВИДЕО)

admin
Со целосна “работна облека”, еден забавувач имал задача на детски роденден да ги забавува децата, облечен како нинџа желката Леонардо. Но, кога го завршил својот
ЗАБАВА

Ги оставила сопругот и децата поради 12 годишен малолетник: Завршила во затвор, но аферата сепак добила неочекуван крај (ВИДЕО)

admin
Пред 22 години американската учителката Мери Кеј Летурно ги полнеше весниците со забранетата љубов со еден 12 годишен ученик. Таа тогаш имала 34 години, а
ЗАБАВА

Србинка направи хаос на Интернет: Погледнете како дојде облечена на факултет (ФОТО)

admin
Една бруцошка потполно опуштена дошла да се пријави на факултет, а нејзиниот стил на облекување направи хаос на интернет и социјалните мрежи. Во бел многу
ЗАБАВА

Патувал во авион со сопругата, а пилотот преку разглас го изговори неговото име: Следуваше шок кој ќе го помни цел живот (ВИДЕО)

admin
Сопружниците Адри и Дејвид Роуз патувале со авион од Флорида во Колоради кога таа открила дека е бремена. Не сакала тука така да му соопшти
ЗАБАВА

ФОТО: Тинејџер преживеал 49 дена на отворено море, 125 километри оддалечен од брегот

admin
Тинејџер од Индонезија преживеал околу седум недели пловејќи на робарски чамец кој се откачил од пристаништето. Родителите на 19 годишниот Алди Новел Адиланг и Конзулатот
ЗАБАВА

ВИДЕО: Татко ставил камери во куќата: Останал скаменет од страв кога видел што прави неговиот син во два наутро

admin
Еден татко одлучил да постави камери во својата дневна соба во куќата, а на нив видел нешто што не очекувал. Кога го видел однесувањето на
ЗАБАВА

Куќата во која е роден Хари Потер никој не ја сака- година дена се продава, а кога ќе ја дознаете цената ќе се онесвестите (ФОТО)

admin
Куќата во која е роден волшебникот Хари Потер и понатаму е на продажба една година откако е објавен огласот. Куќата од 14 век во областа
ЗАБАВА

Приватна детективка открива 3 сигурни знаци дека мажот изневерува!

admin
Во многу бракови често се појавува сомнеж во верноста на партнерот. Не е лесно дa се живее со тоа, но добрата вест е дека постојат