• Home
  • ЗАНИМЛИВОСТИ

Tag : ЗАНИМЛИВОСТИ

ЗАБАВА

Фејсбук ја открива вашата емоционална состојба и нивото на интелигенција

admin
Според ново истражување  на Универзитетот Кембриџ, социјалните мрежи откриваат многу повеќе отколку што посакуваме, како на пример, нашата интелигенција, емоционалност и моментната емотивна состојба. Што е
ЗАБАВА

Танцуваше со згодна девојка на свадба, а потоа дојде неговата сопруга: Нејзината реакција е хит на интернет (ВИДЕО)

admin
Овој човек се забавуваше на една прослава и на подиумот играше. Друштво му правеше згодна девојка, со која заедно танцуваа и се веселеа. Тоа не
ЗАБАВА

Бисерно-дијамантски приврзок на Марија-Антоанета продаден за 32 милиона долари

admin
Сто парчиња накит кои ѝ припаѓале на француската кралица Марија-Антоанета, односно на семејството Бурбон-Парма беа продадени за 53,2 милиона долари на аукција на Сотби’с во Женева. Тоа
ЗАБАВА

Аукција во Израел: Писмо на Ајнштајн за антисемитизмот продадено за 32.000 долари

admin
Писмо на Алберт Ајнштајн во кое тој говори за зголемувањето на антисемитизмот во Германија во 20-те години од минатиот век, беше продадено на аукција во
ЗАБАВА

Нов светски рекорд: Дијамант од Јужна Африка продаден за 50 милиони евра во Швајцарија

admin
Раскошниот 19-каратен розов дијамант наречен „Розово наследство” синоќа беше продаден за над 50 милиони евра на аукција на Кристи’с во Женева. Ова е нов светски
ЗАБАВА

Неверојатната приказна зад фотографијата на Хитлер и мало девојче: Таа беше неговата миленичка (ФОТО)

admin
Фотографија на која Адолф Хитлер е фотографиран со девојче од еврејско потекло е продадена на аукција во САД, за 11.000 долари. Фотографијата е лично потпишана
ЗАБАВА

Целиот Балкан му симнува капа- кога ќе видите како овој Босанец им помага на мигрантите веднаш ќе ви се насолзат очите (ФОТО)

admin
На патот кон бегалскиот камп во Босна и Херцеговина еден граѓанин на оградата на својот дом поставил продолжен кабел за да можат мигрантите да си
ЗАБАВА

Кои европски земји ги имаат најубавите жени, една од нив е Унгарија

admin
Унгарките важат за жени кои се згодни и полни со разбирање. “Ќе ви се заврти паметот” во моментот кога ќе ги погледнете во очи. Мајката
ЗАБАВА

Пронајден досега нелоциран древен град во Грција

admin
Грчкото Министерство за култура соопшти дека археолози ги пронашле првите остатоци од изгубениот древен град Тенеа. Во тој град, според преданијата, биле сместени тројански воени
ЗАБАВА

Хрватски научник објаснува зошто треба повеќе да се плашиме од чоколада отколку од терористи

admin
Познатиот хрватски научник Ивица Пуљак, една од челниците на партијата Паметно, вели дека луѓето треба повеќе да се плашат од чоколада отколку од терористи. Во
ЗАБАВА

Ќе ви пукне срцето од овие вознемирувачки фотографии од животните кои го преживеаја пожарот во Калифорнија (ФОТО)

admin
Најмалку 42 лица го загубија животот во пожарите во Калифорнија, покажува новиот биланс кој утрово го соопштија службите во Америка, додавајќи дека станува збор за