vesti24.mk

Tag : Заработка

ЗАБАВА

Тинејџер заработува многу пари, а само игра игра: Запознајте го Грифин и неговата „професија“ (ВИДЕО)

admin
Грифин Спикоски е 14-годишно момче од Њујорк, кое од видео играта Фортнајт заработил 200.000 долари. Грифин, познат под името Скептик ја игра популарната видео игра...
ЗАБАВА

Овие деца заработуваат огромни суми на пари: Погледнете што прават со нивните умни глави

admin
Овие 10 деца заработуваат огромна сума на пари. На нивни години, сите ние имавме само неколку обврски: да ја раскренеме собата, да напишеме домашна задача...
ЗАБАВА

Има само 8 години, а заработил цело богатство: Погледнете што прави ова дете на Јутјуб (ВИДЕО)

admin
Осумгодишно момче од САД е најплатената ѕвезда на Јутјуб за оваа година, со заработката од 22 милиони долари, објави магазинот „Форбс“. Малиот Рајан се прослави...
МАКЕДОНИЈА

Струмичанец се богател преку Фејсбук, но „заборавил” да плати данок државата

Ferad Aruc
Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против 25-годишниот Д.Д. од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување’’. Во...
ЖИВОТ

Како најбогатото семејство во светот ги заработи парите?

Ferad Aruc
Кое е најбогатото семејство во светот? Колку тие вредат и како ги заработија парите? Семејството Ротшилд се смета за најбогатата семејна лоза на сите времиња...
ЗАБАВА

Стриптизетите ги разбиваат стереотипите за нивната работа: “Оваа работа е многу исцрпувачка”

Ferad Aruc
Секси девојки кои танцуваат за пари и дрога одговорија на неколку прашања за страната Reddit, а едно од најглавните прашања е: “Какво е чувството кога...