vesti24.mk

Tag : заразени 241

ВЕСТИ

Рекордни 241 лице се заразиле со новиот коронавирус, починале 8 лица

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1700 тестирања, а регистрирани се 241 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-73, Куманово-10, Дебар-1,...