vesti24.mk

Tag : затвор битола

ВЕСТИ

Претепан затвореник во Затвор Битола, напаѓачот се обидел да употреби и остар предмет

admin
Вчера во 11.45 часот во Затвор Битола, Ј.Х. (37) од Крушево, кој издржува казна во затворот, пријавил дека околу 05.00 часот во неговата ќелија Ф.К....