vesti24.mk

Tag : затвор

ЗАБАВА

Десетте најлуди бегства од затвори во историјата: Нема да верувате на што се подготвени овие луѓе (ВИДЕО)

admin
Иако затворите важат за едни од најчуваните места во светот, сепак низ минатото и сегашноста се случувало затвореници успешно да избегаат. Можеби едно од најфилмските
ЗАБАВА

Му се закануваше доживотен затвор поради злосторство кое не го направил: Го спаси оваа „селфи“ фотографија

admin
На 21. годишно момче од Тексас (САД) му се заканувал доживотен затвор за злосторство кое не го направил, а го спасило само едно селфи. Кристофер
ВЕСТИ ЖИВОТ СВЕТ

Селфи фотографија го спаси од 99 години затворска казна

Ferad Aruc
Кристофер Прекопиа во септември минатата година бил уапсен, но не знаел зошто. Тој бил обвинет дека брутално ја нападнал неговата поранешна девојка. Жртвата тврдела дека
ЗАБАВА

Обвинет за сексуален напад ја лажирал својата смрт за да избегне затвор

admin
Рајан Меганак, рибар од Алјаска обвинет за сексуален напад врз неподвижна жена, ја лажирал својата смрт за да ја избегне затворската казна, но сепак ќе
ЗАБАВА

Невин поминал 27 години зад решетки: Конечно е пуштен поради своите цртежи (ВИДЕО)

admin
Затвореник од САД е пуштен на слобода откако после 27 години е докажано дека не е виновен, а целиот процес на ослободување го започнаа неговите
ЗАБАВА

Ја чекала светла иднина, но влезе во светот на дрогата: Заврши во затвор, а таму и се породи – нејзиниот живот стана пекол!

admin
Студенката која редела само десетки во индексот се породила во затвор, откако започнала да експериментира со кетамин и така „застранила“, се слушало на судењето, а
ЗАБАВА

Двајца браќа близнаци ги замениле местата во затвор: На едниот му се ближела смртната казна, а оваа измама ја шокираше целата земја

admin
Двајца браќа близнаци кои истовремено престојувале во затвор, се договориле да ги заменат местата кога над еден од нив требало да се изврши смртна казна.
ЗАБАВА

Невидена бруталност во руски затвор: Кога ќе престане да вика, го освестуваат со вода и продолжуваат со удари (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

admin
Видео снимка на која се гледа непрекинато малтретирање на затвореник, кое трае 10 минути во еден руски затвор, го вознемири светот. Како што наведуваат руските
ЗАБАВА

Филмско бегство: Вака познат мафијаш избега од затвор со хеликоптер- цела земја го бара криминалецот кој има книги за своите злодела

admin
Еден од најозлогласените криминалци во Франција, Редоан Фаид, избегал од затворот во Рео. Во тоа му помогнале три соучесници кои вооружени упаднаа во затворските простории
ЗАБАВА

Куче не престанувало да ја гледа девојката во гради, а таа поради тоа ќе заврши во затвор: Се почнало кога поминала покрај него

admin
20 годишната Британка Клои Џонс ќе заврши во затвор затоа што едно куче не престанувало да гледа во нејзините гради. И тоа додека веќе била
ЗАБАВА

Неправедно лежеше 3 години во затвор, а за тоа време починаа неговата мајка и сестра- сега доби отштета

admin
Американецот Кaнефах Бузер, кој помина над три години во затвор врз основа на лажното сведочење на полицаецот Рајан Волтман, доби отштета од десет милиони долари.