vesti24.mk

Tag : зачини

ЗАБАВА

Моќна комбинација: Два зачини кои може да ви го спасат животот

admin
Освен што го спречува ширењето на карциномот, оваа комбинација ги ублажува и болките, а ги намалува и симптомите на депресија. Куркумата е зачин кој има
ЖИВОТ ЗАБАВА

Комбинацијата од овие два зачини може да ви го спаси животот

admin
Научните истражувања покажале дека комбинацијата на овие два зачини има исклучителни лековити дејства. Куркумата е зачин кој има многу корисен ефект врз организмот. Меѓутоа, телото