vesti24.mk

Tag : зачин

ЗАБАВА

Солта може да штети за имунитетот, еве колку треба дневно најмногу да се внесува

admin
Покрај проблемите со срцето и крвниот притисок, истражувачите велат дека премногу сол може да штети и на имунитетот. Неодамна спроведена студија открила дека количината сол...
ЗАБАВА

Зачинете ја храната за да бидете здрави: За што се добри босилекот, нането, лукот…?

admin
Зачините можат да дадат неверојатен вкус на храната, но истовремено се многу полезни за здравјето.  Ете зошто нутриционистите советуваат да не ги избегнуваме и да...
ЗАБАВА

Изел пилешко месо со овој зачин и останал парализиран

admin
Бил мускулест, активно се занимвал со спорт, имал четири деца, а еден ден изел пилешко месо со кинески кари зачин и останал целосно парализиран. Се...
ЗАБАВА

Доколку сакате успешна диета, овој зачин ви е гаранција за успешно топење на килограмите

admin
Употребата на циметот го намалува нивото на шеќер во крвта, не поттикнува претерано лачење на инсулин, што е важен фактор за успешно слабеење. Ако сакате...