Tag : за власт

МАКЕДОНИЈА

СЈО ги сомничи Ахмети и Груевски дека се договориле да го стопираат пописот за да се задржат на власт

Ferad Aruc
Специјалното јавно обвинителство отвори истрага против лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Како што рече на денешната прес конференција