vesti24.mk

Tag : зборови

ЗАБАВА

Луѓето кои зборуваат во сон најчесто пцујат и го користат овој кус збор

admin
Лицата кои страдаат од пореметување во спиењето многу често кажуваат негативни и навредливи зборови, покажа истражување во Франција. Истражувањето, кое го објави Live Science, покажа...
ЗАБАВА

Внимавајте што изговарате: Зборови кои можат да ви ја уништат врската

admin
Некои коментари изговорени во афект можат брзо да отидат во заборав, но некои зборови можат да нанесат непоправлива штета на врската. Затоа е важно дури...
ЗАБАВА

Тргнете ги овие две зборчиња од вашиот речник, тоа ќе ве направи поуспешни

admin
Начинот на кој зборуваме го оформува нашето однесување и има огромен ефект врз тоа како луѓето нè перципираат. Промената на еден збор со друг може...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Најромантичните зборови во светот

admin
Понекогаш, зборовите не се доволни за да се изрази љубовта, но постојат и зборови кои многу точно го пренесуваат тоа што го чувствуваме. Mamihlapinatapai (Yaghan) – гледање...
ЗАБАВА

Две магични зборчиња кои треба да ги употребувате годинава: Ќе ви донесат голем успех

admin
Можеби сте ги запишале вашите нови новогодишни одлуки. Можеби во списокот се повторуваат и дел од минатогодишните кои не успеавте да ги остварите.Дали си создадовте...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук тестира функција за блокирање на одредени зборови во нашите профили

admin
Некогаш имаме потреба да избришеме пораки од ѕидот на нашиот Фејсбук профил, бидејќи не сакаме да ги видат другите корисници. Во некои ситуации, содржината можеби...
ЗАБАВА

Исповед на една жена, совет за сите мајки на бебиња: Запомнете ги добро овие 5 зборови, ќе ви дадат сила кога најмногу ви треба

admin
Кога жената станува мајка, целиот нејзин свет се менува и веќе ништо не е исто. Без разлика на годините на мајката или на детето, мајчинството...