vesti24.mk

Tag : здебелување

ЗАБАВА

Вагата не ве лаже: Еве зошто навистина се здебелувате за време на циклусот!

admin
Во деновите пред менструацијата и за време на менструацијата, некои жени можат да качат дури три килограми, понекогаш дури и повеќе, вели д-р Лорен Страјхер,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Љубовта здебелува: Еве колку килограми качуваат жените додека се во врска

admin
Истражувањата на американскиот универзитет во Северна Каролина, потврдија дека жените во просек се здобиле со 6-8 килограми за време на петгодишна врска. „Паровите несвесно се...
ЗАБАВА

Ова се 7-те причини поради кои нагло се здебелувате

admin
За одржување на телесната тежина важен е избалансираниот однос помеѓу внесувањето на храна и трошење на енергијата. Но ако се храните здраво, тренирате и повторно...