vesti24.mk

Tag : здравје

ЗДРАВЈЕ

Одлична вест: За време на бременоста, слободно јадете црно чоколадо

admin
Еве една одлична вест за сите бремени дами! Канадските научници утврдиле дека умереното консумирање црно чоколадо (умерено значи 30 г на ден!) за време на бременоста,
Uncategorized ЗДРАВЈЕ

Трикови за брзо станување наутро

admin
Имате проблем со станувањето во раните утрински часови? Тешко ви е да се разбудите и да почнете со своите дневни активности? Постојат неколку начини што
ЗДРАВЈЕ

Јогурт- природен еликсир за убавина и нега на целото тело

admin
Покрај тоа што е одличен за варење на храната, јогуртот може да се користи и за нега на целото тело… Се повеќе намирниците добиваат функција
ЗДРАВЈЕ

Одберете здрава, слатка и сочна лубеница: Следете ги овие чекори и никогаш нема да погрешите!

admin
Летото го сакаме и поради лубениците. Изборот секоја година е голем. Еве како да одберете паметно! Колку пати сте дошле дома, сте ја пресекле лубеницата
ЗДРАВЈЕ

Едноставен рецепт со шеќер за отстранување на стриите засекогаш!

admin
За да ги отстраните непријатните стрии од вашето тело испробајте го овој едноставен и ефтин рецепт кој се приготваува за неколку минути, а благодарение на
ЗДРАВЈЕ

Тајна состојка што ќе ви помогне да ослабнете

admin
Слабеењето не е лесно, но според новите истражувања на годишниот состанок на организацијата „The Obesity Society“, протеините можат да ви помогнат, особено ако ги консумирате
Uncategorized

Исчистете се од првутот со помош на… јогурт!

admin
Јогуртот има природни антигабични и антибактериски својства, а помага и во стимулирање на кожата на темето и во растот на косата. Тој може да помогне
КУЈНА

Што да јадете пред спиење?

admin
Дневниот распоред ви е натрупан со обврски. Колку време имате за квалитетен сон? На телото му е потребна соодветна регенерација после дневното исцрпување. Со изборот