vesti24.mk

Tag : зелка

ЗАБАВА

Желка тешка 60 килограми уловена кај Саранда (ВИДЕО)

admin
Албански рибари во своите мрежи во приморскиот град Саранда уловија морска желка од реткиот вид Драгуа, тешка 60 килограми. По евидентирањето од страна на стручни