vesti24.mk

Tag : земјоделци

ВЕСТИ

Мицкоски од кочанско Оризари: Земјоделците не се задоволни зошто државата им го потценува трудот- не се плашат и ќе одберат правда за Македонија

admin
Кочанско Оризари одбира правда. Земјоделците велат власта ниту едно ветување не оствари од оние кои ги даваа пред изборите, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.
Uncategorized

Почна исплатата на субвенциите за земјоделците

admin
Министерството за финансии започна со исплатата на субвенциите на земјоделците, веднаш по објавување на одлуката на Уставен суд во Службен весник со која ги отстранува