vesti24.mk

Tag : зима

ЗАБАВА

Стаклата нема да се замаглуваат – нема мака во зима со возилата со еден трик

admin
Доаѓа се постудено време, а тоа со себе носи многу проблеми за возачите. Имено, стаклата на автомобилот секогаш се замаглуваат, но таа мака која одзема...
ЗАБАВА

Совети: Како треба да се туширате во зима за кожата да ви биде убава?

admin
Врелиот туш во зима изгледа како кратко бегство во рајот, но освен тоа што е пријатен тој не носи друг бенефит. Американските дерматолози велат дека...
ЗАБАВА

Сите ги правиме овие работи во зима, но мора да престанеме со нив!

admin
Во зима кожата почнува да го губи својот сјај и да станува сува и чувствителна. Ова се неколку работи со кои несвесно ја оштетувате кожата....
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Облечете се потопло, доаѓа зима: Од утре многу студено време, од вторник снег

admin
Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата. Во понеделник ќе има променлива...
ЗАБАВА

Проверете дали сте меѓу нив: Луѓето со оваа боја на очи страдаат од зимска депресија

admin
Не сте единствени ако во текот на зимските месеци се чувствувате подепресивно, бидејќи станува збор за добро познатиот феномен, сезонско афективно нарушување (САД). Некои научници...
ЗАБАВА

Бебињата не треба да се премногу облечени во зима

admin
Бебињата не ја задржуваат температурата како возрасните затоа кога претстојуваат надвор во текот на зимата облеката треба да биде прилагодена на временските услови – тоа...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Припаѓате на некој од овие 5 знаци? Ова ќе биде зимата на вашиот живот

admin
Зимските месеци ќе бидат многу тешки за некои хороскопски знаци кога е љубовта во прашање, но на одредени знаци, токму најстудените месеци ќе им донесат...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Кои хороскопски знаци можат да очекуваат голема љубов оваа зима?

admin
Доколку на оваа листа го видите својот хороскопски знак, радувајте се, затоа што оваа зима ќе ве очекува голема љубов. Во зимските месеци конечно ќе...
ЗАБАВА

Мешана салата во тегла совршен почеток на зимските денови

admin
Се ближи зимата, па вистинско време е да направите големи количини туршија. Состојки: 9 кг зеленчук (зелка, пиперки, зелени домати, морков, кромид…) 1 л оцет...