vesti24.mk

Tag : Зијадин Села

ВЕСТИ

Села вели дека неопходно е оддржување предвремени парламентарни избори, одговори и дали би коалицирал со Заев

admin
Би поддржал закон кој нема за цел да амнестира некого, туку има за цел постепено да ги гради правото и правната држава. Нема да поддржам
ВЕСТИ

Села ги остава гласачите на Река да постапат по сопствено убедување во вториот изборен круг

admin
Од Алијансата на Аланците на Зијадин Села, чиј претседателски кандидат Блерим Река во првиот круг освои скоро 80.000 гласови, ќе ги остават гласачите самостојно да
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

АЛФА: Несериозниот пристап на ОЈО држеше во притвор невин човек 8 месеци

admin
Единаесет месеци на јавното обвинителство му требало од доказ кој го имал уште во пред истражна постапка да утврди дека Сашо Сенков не направил никакво
ВЕСТИ

Села излегува од Владата, замениците министри од Алијансата си поднесоа оставки

Ferad Aruc
Замениците министри од редовите на Алијанса на Албанците си поднесоа оставки. Заменик министерот за надворешни работи, Арта Точи и заменик министерот за транспорт и врски,