vesti24.mk

Tag : значење

ЗАБАВА

Сигурно сте имале еден од овие кошмари, дознајте го нивното значење

admin
Кошмарите, како и соништата, се начин – како мозокот ги процесира и обработува информациите и настаните коишто се случиле во текот на денот. 1. Паѓање...
ЗАБАВА

Ова име е најпопуларно во светот: Го има и во Македонија, а еве какво е неговото значење

admin
Најпопуларното име за девојче во светот е Софија. Токму ова име е најчесто во осум од 49 земји во светот. Мексико, Русија, Италија, Швајцарија, Естонија,...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Еве што значи денот на раѓање: Во понеделник се раѓаат среќници, во четврток-успешни

admin
Еве што денот на раѓање, според народни верувања, зборува за вашиот живот. Понеделник Понеделник е прв ден во неделата и се смета  за најсреќен. Се...