vesti24.mk

Tag : Иванов

Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јанкулоска и Илија Димовски бараат спас во помилувањата на Иванов

admin
Помилуваните ексфункционери од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предметот „Титаник” на специјалното јавно обвинителство бараат спас од судењето со одлуките за помилување кои ги даде...
СВЕТ

Ердоган: Ние ја признаваме Македонија под уставното име

Ferad Aruc
„Тука не постои двоумење. Ние бевме првата земја која ја признавме под уставното име. Каде сме денес, таму и ќе се наоѓаме и понатаму. Турција...
МАКЕДОНИЈА

Почна лидерската средба – дојдоа Иванов, Заев, Мицкоски и Ахмети

Ferad Aruc
Почна координацијата на државно политичкиот врв за спорот со името во однос на последниот предлог на медијатор Метју Нимиц, но и по средбата и конкретните...