vesti24.mk

Tag : ИЕ 2

ВЕСТИ

Мисајловски од Куманово: Еден денар од акцизата ќе оди директно за културните работници, културата и спортот

admin
Денеска еве повторно сум во Куманово скоро секој ден доаѓам тука на убави средби со граѓаните, денеска имавме неколку настани и средби со граѓаните во...
ВЕСТИ

Победнички пречек за Мисајловски во Ѓорче: Македонскиот народ ќе им пресуди на СДСМ и Заев за сите понижувања (ФОТО)

admin
Доаѓа крајот на сите манипулации и лаги. Доаѓа крајот на СДСМ. Обновата ќе започне од Ѓорче Петров. Победничко Ѓорче одбира обнова, порача денеска носителот на...
ВЕСТИ

Еуфоричен пречек за Мисајловски- победничка атмосфера во Гази Баба (ФОТО)

admin
За крај на овој ден можам да кажам дека присуствував на најеуфоричната средба во населеното место “Кирил Петрушевски”, општина Гази Баба, напиша вечерва на својот...
ВЕСТИ

Стојаноски во Ново Село: Тука победува обновата, победува Македонија

admin
Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски заедно со носителот на изборната единица 2 Владо Мисајловски и со кандидатот на пратеник...
ВЕСТИ

Мисајловски: Изборниот ден да помине во демократска атмосфера, никој да не се плаши од уцени и притисоци

admin
Денеска имаме една убава прилика да дојде и министерот за внатрешни работи тука во Даме Груев во општина Ѓорче Петров. Се разбира со своите работни...
ВЕСТИ

Мисајловски: На Ромите во Македонија им се потребни подобри услови за живот

admin
Заедно со министерот за внатрешните работи Наќе Чулев и кандидатитот за пратеник во ИЕ2 Бојан Стојаноски ги посетивме и нашите сограѓани Роми од населба Даме...
ВЕСТИ

Мисајловски: Имаме 1000 проекти, да има индустриска зона во Куманово, да продолжат експресните патишта, да има поголеми пензии и поголеми плати

admin
Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2, Владо Мисајловски вечерва се пред Кумановчани вети дека ќе разговара за сите проблеми што ги тиштат, за...
ВЕСТИ

Стојановски: Во 21-ви век жителите на Горна Матка, Долна Матка и Шишево немаат воопшто вода за пиење

admin
Веќе 3 ден во 21век граѓаните на Горна Матка, Долна Матка и Шишево немаат воопшто вода за пиење или имаат мал притисок недоволен ни за...
ВЕСТИ

Стојаноски: Продолжуваме уште подинамично да го промовираме проектот за обнова на Македонија

admin
Исполнет трет ден од кампањата за предвремените парламентарни избори 2020. Продолжуваме уште подинамично да го промовираме проектот за Обнова на Македонија, бидејќи силно веруваме во...