vesti24.mk

Tag : избори

ВЕСТИ

Мицкоски за МИА: Ние сме подготвени на избори сега и веднаш, тоа е императив за граѓаните затоа што Македонија се води во погрешна насока

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто за МИА говори за повеќе теми, меѓу кои и предвремени избори. Последниот ваш став во врска со предвремните...
ВЕСТИ

Средба на лидерите од „За подобра Македонија“: Со брзи предвремени избори да се стави крај на агонијата во која е западната државата

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со генералниот секретар на партијата Игор Јанушев и потпретседателот Владо Мисајловски денес оствари средба со претседателите на партиите од...
ВЕСТИ

Данев: Време е граѓаните да дадат свое мислење за работата на двоецот СДСМ-ДУИ

admin
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев ја потсетува јавноста за тоа што се во 2016 година ветуваше СДСМ со нивниот „План за живот во...
ЗАБАВА

Политичар се расплака: Дозна дека добил само 5 гласа, а има деветчлено семејство (ВИДЕО)

admin
Независниот кандидат Нит Шутеран Вал на неодамна одржаните избори во Индија, каде гласаа над 900 милиони гласачи, освоил само 5 гласа. Нит се кандидирал како...
ВЕСТИ

Пренџов: На Македонија и се потребни брзи предвремени парламентарни избори што треба да се случат оваа есен

admin
Љупчо Пренџов од ГРОМ во вечерашната емисија Отворено на Алфа кажа дека на Македонија и се потребни брзи предвремени избори кои што треба да се...
ВЕСТИ

Героски: ВМРО-ДПМНЕ се етаблираше како водечка сила во земјата, Пендаровски доби 120.000 албански гласови

admin
Уредникот на Слободен Печат, Бранко Героски, во својата денешна колумна прецизно ги анализираше изборните резултати од претседателските избори од вчера. Героски вели дека победата на...
ВЕСТИ

Се полнат ли кутии во Чаир, Сарај, Липково и Студеничани?

admin
Денес, на вториот круг од претседателските избори, симптоматичен е растот на излезноста во одредени општини, со мнозинство албанско население. Не е логично на овие изборни...
ВЕСТИ

Силјановска Давкова: Излезете на избори за да ги испратиме во историјата како една од најнеодговорните влади

admin
Силјановска Давкова вечерва од митингот во Ресен порача: Мислам дека сме на патот навистина да покажеме и да докажеме дека вред да се инвестира во знаење,...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Гугл ги зајакнува прописите за политичко рекламирање пред изборите во ЕУ

admin
Американскиот интернер гигант Гугл денес соопшти дека ќе ги заостри условите за огласување во Европската унија во рамки на настојувањето на спречување на ширење на...
МАКЕДОНИЈА

Колку неважечки ливчиња имало во вториот круг?

admin
 – Вкупно 12.284 неважечки гласачки ливчиња утврдила Државната изборна комисија по преброени 100 проценти од гласовите во вчерашниот втор круг од локалните избори. Вкупниот број...