vesti24.mk

Tag : Излета од писта

СВЕТ

Турски патнички авион излетал од писта и завршил во провалија над Црно Море

Ferad Aruc
Патнички авион се излизгал од замрзнатата аеродромска писта по слетувањето во турската провинција Трабзон, информираат светските медиуми. https://youtu.be/Axzmv0GkkSI Сите 162 патници и екипажот биле евакуирани...