vesti24.mk

Tag : измама

ЗАБАВА

Направи вистинска сцена за да земе пари од осигурувањето: Го нарекоа најглупавиот измамник и сите му се смеат (ВИДЕО)

admin
57-годишниот Александер Голдински од Њу Џерси одлучил да исценира пад во кантината за да добие пари од осигурувањето. Тој истурил коцки мраз на подот, проверил
ЗАБАВА

Измама за Гинис: Најстарата жена на светот мамела, од сомнежот се изненадија сите

admin
Рускиот математичар Николај Зак и геронтологот Вслериј Новоселов тврдат дека Жан Калмент неоправдано е запишана во Гинисовата книга на рекорди како најстара жена на светот.
ЗАБАВА

Мамел мажи во кревет маскиран како домаќинка: 150 жртви преживеале пекол (ВИДЕО)

admin
32 годишниот Брајан Денемостје од Флорида се облекувал како секси домаќинка, заведувал мажи и ги носел во својот дом, а сега би можел да биде
ЗАБАВА

СЕ ЗА ДОКУМЕНТИ: Омажиле девојка со измама, не ни знаела за бракот се додека не дошла дома

admin
21 годишна девојка од Хонг Конг тврди дека со измама ја омажиле за целосен странец. Девојката тврди дека била на обука за организаторка на венчавки
ЗАБАВА

ИЗМАМА: Македонците вчера масовно купувале авионски билети од лажна интернет страна

admin
Граѓани вчера масовно купуваа авионски билети од лажна интернет страна, а кога сфатиле дека станува збор за измама вртеле во банките да им ги блокираат
БИЗНИС

Кинески фирми ја измамиле цела ЕУ?

Ferad Aruc
Мондо – Белград ЕУ и италијанските власти истражуваат сомневања за голема даночна измама на кинески криминални групи кои увезуваат преку Пиреја, најголемото грчко пристаниште. –
МАКЕДОНИЈА

Дошол дури од Србија за ресенски јаболка – дал 2.000 евра па ја сфатил измамата

Ferad Aruc
Српски државјанин вчера во Полициската станица Ресен пријавил дека е измамен од ресенчанецот У.А, од кој требало да откупи јаболка. Како што соопшти МВР, 40-годишниот
ЖИВОТЕН СТИЛ

Осуден е на шокантни 13.000 години затвор, кога ќе видите што правел ќе процените дали заслужил

Ferad Aruc
Пудит Кититрадилок (34) признал дека водел пирамидална шема во која на клиентите им ветувал високи камати. Тајландскиот суд осуди едно лице поради финансиски криминал на