vesti24.mk

Tag : изневерување

ЗАБАВА

Девојката го тестира момчето дали е верно- ако мислите дека ќе заврши со манекенката која таа му ја испрати се лажете, пострашно е! (ВИДЕО)

admin
Кога оваа девојка открила дека нејзиното момче пребарува свршенички прстени на интернет веднаш се подготвила за најромантичниот период кој требало да следува. Но, сакала да
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

7 карактеристики на луѓето кои се склони кон изневерување

admin
Дали сте склони кон неверство? Стручњаците сметаат дека постојат седум типа на карактеристики на луѓето кои се склони кон прељуба. Американскиот психијатар доктор Кенет Пол
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Кога жените изневеруваат без размислување?

admin
За неверство не се способни само мажите. Многубројни истражувања покажале дека и жените често покажуваат склоност кон тоа. Но, од сосем различни причини. Жените имаат
ЗАБАВА

Приватна детективка открива 3 сигурни знаци дека мажот изневерува!

admin
Во многу бракови често се појавува сомнеж во верноста на партнерот. Не е лесно дa се живее со тоа, но добрата вест е дека постојат
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Секоја шеста жена има секс со друг

admin
Дали сте вие една од шесте жени што го изневеруваат сопругот или партнерот. Бројот на неверните жени постојано расте. Повеќе од 40 проценти од жените
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Внимавајте: Овие хороскопски знаци ќе ве изневерат ова лето

admin
Кога се во прашање летните забави, незаборавните ноќи поминати во барови и дискотеки некаде покрај море, најголеми се шансите за неверства, особено доколку вашиот партнер/партнерка
ЗАБАВА

Имам спиено со повеќе од 80 оженети мажи, а за нивните сопруги воопшто не ми е жал

Ferad Aruc
43 годишната Луиза Дер Велд вели дека го живее секој ден како да е последен, признавајќи дека има љубовни афери со голем број на љубовници.