vesti24.mk

Tag : Изјава

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Павле Трајанов: Разузнавачи на Иванов вклучени во минирање на Договорот со Грција, во Крвавиот четврток и во Диво насеље изјави на Фокус

Ferad Aruc
Павле Трајанов е лидер на Демократскиот сојуз, партија која ја поддржува владата на Заев, а во моментов е национален координатор за имплементација на Националната платформа
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Изјава на лидерот на Македонците во Егејска Маедонија: Договорот со Грција нема влијание врз македонскиот идентитет

Ferad Aruc
-Јас лично и Виножито излеговме со став како граѓани во Грција и се надеваме дека ќе се направи чекор напред со овој договор. Веруваме дека
МАКЕДОНИЈА

Изјавата на Заев топ тема во Грција на сите насловни

Ferad Aruc
Грчките медиуми денеска акцентот го ставаат врз изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев,дека во досегашните разговори за името биле усогласени три од седум точки. „Три