vesti24.mk

Tag : Илија Димовски

ВЕСТИ

Димовски: Да кажувате дека парите се враќаат кај граѓаните е иста онаа лага која СДСМ им ја ветиле на Арачиновци- наместо канализација им ветила авијација

admin
Се зголемуваат данокот на девидендите, на закупнини – значи повеќе се зема пари од граѓаните, зголемен е персоналниот данок, зголемени се акцизите, по тој основ...
ВЕСТИ

Димовски: СДСМ го користи обвинителството како алатка за остварување на политички цели

admin
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во дебатната емисија 24 анализа на ТВ 24 изјави дека СДСМ со преземањето на власта и со формирањето на СЈО,...
ВЕСТИ

Димовски: Прашање е дали нашиот премиер може да ја обавува својата функција и да поседува безбедносен сертификат

admin
Ние тука треба да дебатираме дали нашиот премиер може да ја обавува својата функција, дали треба да поседува безбедносен сертификат, дали кабинетот на премиерот ја...
ВЕСТИ

Димовски: После скандалот со руските комичари никој од меѓународни партнери нема да има доверба во следните разговори со премиерот на Република Македонија

admin
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски истакна дека после скандалот со руските комичари, веќе никој од меѓународните партнер нема да има доверба во следните...
ВЕСТИ

Димовски: Вкупно 6,39 денари повеќе за секое литро гориво благодарение на политички одлуки на оваа власт

admin
Вкупно 6,39 денари повеќе за секое литро гориво благодарение на политички одлуки на оваа власт… пишува пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на Твитер. +1,20 ден...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јанкулоска и Илија Димовски бараат спас во помилувањата на Иванов

admin
Помилуваните ексфункционери од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предметот „Титаник” на специјалното јавно обвинителство бараат спас од судењето со одлуките за помилување кои ги даде...
МАКЕДОНИЈА

Џафери до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Седнете и уживајте!

Ferad Aruc
Врева, дофрлувања, тропање по маса и меѓусебни довикувања во собраниската сала го одбележаа денешното враќање на опозицијата во парламентот. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои поднесоа...