vesti24.mk

Tag : имиња

ЗАБАВА

Неверојатна случајност: Новозеландско семејство со исти имиња како британското кралско семејство (ФОТО)

admin
Четири деца на новозеландското семејство носат кралски имиња , се покажа откако британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган го добија синот Арчи. „Какви се
ЗАБАВА

Ова се најубавите имиња за децата родени во пролет: Сите се прекрасни, а дел од нив навистина уникатни

admin
Пролетта е симбол на нов живот, сила, енергија, позитива, па не е ни чудно што за многу имиња асоцираат на ова годишно време. Велат дека
ЗАБАВА

Интересни комбинации: Како големите брендови ги добиле своите имиња?

admin
Имињата на некои компании се многу необични, но ние толку сме навикнати на нив што воопшто не го забележуваме тоа. Со имињата на популарните брендови
ЗАБАВА

Жените со овие 20 имиња најверојатно ќе забременат оваа 2019 година

admin
На оваа листа, формирана врз основа на просечните години во кои жените во Србија останале во блажена состојба и податоците на тамошниот Завод за статистика,
ЗАБАВА

Некои имиња се посреќни од другите, дел можат да се сретнат и во Македонија

admin
Доктор Дејвид Холмс за порталот Pakmag.com.au тврди дека човечките имиња имаат влијание врз нивната благосостојба и среќа, па направи листа на имиња чии сопственици се
ЗАБАВА

Пробајте да го запознаете ова слатко девојче: Таа има 25 имиња, нема шанси да запомните како се вика (ФОТО)

admin
Десетгодишната Вилоу  Саливан од Англија има дури 25 имиња… и тоа туѓи. Станува збор за тоа што таа потекнува од семејство во коешто постои традиција
ЗАБАВА

Ако се уште не знаете како да го крстите вашето дете, ова се моментно најпопуларните имиња

admin
Објавена е листа со топ 20 најпопуларните имиња на бебиња оваа година, а разликата меѓу британската „Baby Centre“ и американската „Name Berry“ е многу мала.
ЖИВОТ МАКЕДОНИЈА

Прекрасни македонски имиња со големо значење, а ние ги забораваме и ставаме странски

Ferad Aruc
Старите македонски имиња повеќе не се популарни, а еве кои традиционални имиња во себе кријат неверојатна симболика: Ружица– име на кралицата на цвеќињата, кое одлично