vesti24.mk

Tag : Индија

ЗАБАВА

ВИДЕО: Кучиња спасиле бебе фрлено во одвод

admin
Во Индија, група улични кучиња спасија бебе, кое неговата мајка штотуку го беше фрлила во одводната мрежа. На снимката од сигурносните камери се гледа како...
ЗАБАВА

Политичар се расплака: Дозна дека добил само 5 гласа, а има деветчлено семејство (ВИДЕО)

admin
Независниот кандидат Нит Шутеран Вал на неодамна одржаните избори во Индија, каде гласаа над 900 милиони гласачи, освоил само 5 гласа. Нит се кандидирал како...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

За една година убиени 100 новинари, виновниците често минуваат неказнето, а еве во кои земји има најмногу злосторства

Ferad Aruc
Анализата на податоци собрани од септември 2017. година покажува дека во многу случаи на намерни убиства на новинари истрагите се бавни и дека извршителите не...
ВЕСТИ СВЕТ

Објавена страшна снимка од влетување на воз меѓу луѓе на фестивал

Ferad Aruc
Во несреќата која вчера се случила на северот на Индија во Панџаб, кога патнички воз налетал на луѓе, загинале најмалку 60 лица, а повредени биле...
ВЕСТИ СВЕТ

“Патриот” се посрамил, S-400 тргнал кон Индија, САД се закануваат

Ferad Aruc
Американскиот ПВО систем “Patriot”, пандан на рускиот “S-400”, доживеал неуспех во Саудиска Арабија, односно во текот на војната во Јемен. САД им се закануваат на...
ЗАБАВА

Колинда е ѕвезда во Индија: Тие се убедени дека хрватската претседателка нема пари, па затоа сама кречи дома (ФОТО)

admin
Веројатно ни самата хрватска претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ не знае дека е многу популарна во Индија и тоа на социјалните мрежи, а сигурно и било...
СВЕТ

Тука ќе почне Третата светска војна: Речиси сите светски сили имаат воена база во оваа мала држава за која повеќето не слушнале

Ferad Aruc
Најголем број на странски воени бази на светот се концентрирани на мала површина во една африканска држава – Џибути. Оваа мала држава со површина од...
ЖИВОТ

Буквално поместувал брда и планини за да ги види своите деца: Овој татко го правел невозможното за неговите синови да може почесто да доаѓаат

Ferad Aruc
Еден Индиец од државата Ориса пробил 8 километри долг пат, за неговите деца, кои одат во училиште оддалечено 15 километри, да можат почесто да си...
СВЕТ

“Не те бесиме, те жениме”: Киднапирале младоженец, па со пиштол го натерале да се ожени

Ferad Aruc
Згрозениот младоженец во индискиот град Бихар, наводно со пиштол бил принуден да се ожени. Во еден момент на снимката се гледа како неговиот роднина му...
СВЕТ

ФРАНЦИЈА И БРИТАНИЈА СЕ СОВЛАДАНИ: Oваа земја е четврта светска економија

Ferad Aruc
Годинава Индија ќе биде четврта најголема економија во светот. Оваа земја ќе ги претекне Велика Британија и Франција. Се очекува до 2032 година Индија да...
ЖИВОТ

„Добивате болести затоа што ги јадете овие две намирници“ – германски нобеловец ја откри вистината

admin
Добитникот на Нобеловата награда во областа физиологија – Германецот Харалд цур Хаузен – предупреди дека слабо издвоен вирус, кој се среќава кај кравите, може да...
Uncategorized

Пронајдена статуата на Буда која беше украдена од еден храм во Индија

admin
Дирекцијата за борба против криминал на Делхи соопшти дека уапсиле две лица кои се обвинуваат за продажба на статуатаç Пронајдена статуата на Буда стара 900...