vesti24.mk

Tag : инсајдер

ЗАБАВА

ГО ИЗГУБИ ПАМЕТОТ: Спортскиот коментатор „полуде“ од убавината на девојката и за време на преносот почна да пее (ВИДЕО)

admin
Спортски арабски коментатор „полуде“ од убавината на една девојка од трибините која што беше во фокусот на казмерите и започна да пее! Имено, убавината на...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Шкорпијата подготвена за љубовни промени, Ракот да стави точка на љубовта од минатото

admin
ОВЕН Пред вас е прилика да донесете важна и голема одлука кога е во прашање полето работа. Вашата врска е на некој начин нестабилна и често...
ЗАБАВА

ВАКА ИЗГЛЕДА НАЈСКАПАТА ПЛАЖА ВО ЦРНА ГОРА: Забрането е внесување на храна и пијалаци, без 50 евра не тргнувајте! (ФОТО)

admin
Кристалното чисто море, зеленилото кое прави сенка, песокот под стапалата… Плажата Сини Хоризонти во Тиват оваа сезона судејќи по сè ќе биде најпопуларна во Црна...
ЗАБАВА

ФОТО: Ископан третиот најголем дијамант во светот

admin
Рударската компанија „Дебсвана“ од Боцвана, соопшти дека е ископан дијамант од 1.098 карати. Скапоцениот камен најден на 1 јуни, му беше покажан и на претседателот...
ВЕСТИ КУЛТУРА

Симон Трпчески со порака до фудбалерите пред натпреварот со Украина: Нека тече нивната игра како убавината на музиката

admin
Македонскиот пијанист со светско реноме, маестро Симон Трпчески, вчеравечер одржа концерт во Букурешт на кој специјални гости беа македонските фудбалски репрезентативци и членовите на стручниот...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Шкорпијата да не очекува големи промени, Близнаците со премногу обврски

admin
ОВЕН Некои грешки на полето работа би можеле да бидат тешки за вас. Внимавајте да не направите поголеми компликации. Можно е да не ви биде...
ЗАБАВА

„Крвав снег“ на Алпите: Изгледа егзотично, но е последица на нешто загрижувачко (ФОТО)

admin
Локалното население веќе избра и име за овој природен феномен, па едни го нарекуваат „крвав снег“, а други „снег од лубеница“. Француските научници изразија загриженост...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Бикот посветен на саканата личност, поволен ден за Стрелецот

admin
ОВЕН Ве очекуваат проблеми кои нема толку лесно да ги решите. Поради работните ситуации многу често сте под стрес. Срамежливи сте и не ви е лесно...
ВЕСТИ

ВНИМАВАЈТЕ, ОВА МОЖЕ И ВАМ ДА ВИ СЕ СЛУЧИ: Телефонските измами за „сообраќајки“ во Македонија се почести, не наседнувајте!

admin
Внимавајте, обидите за измами и изнуда на пари за прикривање штета од сообраќајка веќе подолго време присутни во Македонија, а сега ескалираат. Полициските билтени и...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Стрелецот загрижен, Овенот влегува во период на турбуленции

admin
ОВЕН Не ви е лесно целосно да се фокусирате на работата, затоа што сте оптоварени со проблемите на приватното поле. Саканата личност покажува дека не е...
ЗАБАВА

Се празнува Св. Еразмо Охридски: Светец со силен култ, за оваа вода се верува дека е лековита

admin
Денеска се празнува Свети Еразмо Охридски кој поради неговата мисионерска дејност и големите заслуги за ширењето на христијанството свети Еразмо во нашиве краишта бил сликан...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Јарецот да не ги открива своите тајни, Лавот силно мотивиран

admin
ОВЕН Новите околности на работното поле нема да ви одговараат и ќе бидете незадоволни. Денеска брачните проблеми ви дошле до „точка на вриење“. Можно е да...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

МОЌЕН ГОВОР КОЈ ЈА НАЕЖИ МАКЕДОНИЈА: Коментаторите со силни емоции и гласна порака во име на Македонците

admin
Говорот на македонските коментатори пред почетокот на мечот повторно ја наежија цела Македонија. КУРИР ви пренесува дел од моќниот говор на македонските коментатори на кои...