vesti24.mk

Tag : инсајдер

ВЕСТИ

Доаѓа уште еден споен викенд- ова се неработните денови до крајот на годината

admin
Оваа година неколку празници се паѓаат во неработни денови, но исто така неколку се со споени викенди, како што беше за Велигден. Наскоро, односно на
ЗАБАВА

Рибиното масло ќе ви помогне да ги оставите цигарите- еве како

admin
Консумацијата на рибино масло во форма на омега-3 масни киселини може да ви помогне да се откажете од цигарите, тврди д-р Шарон Рабиновиц Шенкар од
ЗАБАВА

Колку килограми треба да има жена од 175 сантиметри- точна табела за секоја висина

admin
Идеалната тежина е онаа која е оптимална за вашето добро здравје, но сепак постојат одредени граници. Постојат многубројни табели и калкулатори кои ќе ви одредат
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп за недела 12-ти мај

admin
Овен РаботаВашата инспирација и креативно расположение се чини дека се стимулирачки за животната средина. Ви импонира дека вашите соработници ве претставуваат како многу успешна или
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Постојат четири вида на луѓе кои се родени во мај- датумот на раѓање открива колку ќе бидат успешни во животот

admin
Дали знаевте дека за луѓето кои се родени во мај се вели дека се прекрасни? Луѓето кои се родени во мај се припадници на хороскопските
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Горди, страсни, театрални: Откријте сè за хороскопскиот знак Лав

admin
Великодушна, театрална, привлечна, горда, страсна, тврдоглава, упорна, љубезна, посветена, заиграна, темпераментна, полна со живот – тоа е жената родена во знакот на Лав. Лесно ќе