• Home
  • инстаграм

Tag : инстаграм

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Основачите на Инстаграм ја напуштаат компанијата

admin
Основачите на популарната социјална мрежа Инстаграм, Кевин Систром и Мајкл Кригер, најавија дека се повлекуваат од компанијата. Систром соопшти дека тој и Кригер ќе заминат
ЉУБОВ И СЕКС

Ова е згодната бринета која го фрли “кралот на Инстаграм” на колена

Ferad Aruc
Прекрасната Суелин Медеирос успеала да го “фрли на колена” славниот Ден Билзеријан, познат и како “кралот на Инстаграм”. Суелин, исто како и своето момче, ја
ЗАБАВА

Нема да им поверувате на сопствените очи: Фотографии кои докажуваат дека сликите на социјалните мрежи често се лага (ФОТО)

admin
Многумина луѓе преку социјалните мрежи го откриваат својот приватен или јавен живот, а со тоа покренуваат и лавина коментари на истите социјални мрежи. Една интернет
ЗАБАВА

Нов предизвик помеѓу богатите руски деца: Паѓаат на земја за да покажат колку пари имаат

Ferad Aruc
Веќе сме навикнати да ги гледаме богатите деца на Инстаграм со јахти, приватни авиони, скапа облека и часовници, шампањ и многу друго. Најверојатно тоа веќе
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ФОТО: Сите „паѓаат“- ова е новиот тренд на Инстаграм

admin
Лажните паѓања и тоа на невообичаени места се новата забава за корисниците на Инстаграм. Се „паѓа“ пред автомобили, на јахти, на аеродроми, во трговски центри,
ЗАБАВА

Селма Хаек и во 52-та година изгледа одлично

Ferad Aruc
Селма Хаек споделила неколку фотографии на својот Инстаграм профил, каде позира во бикини и без шминка, а нејзините следбеници останале без здив. Убавата актерка објавила
ЗАБАВА

Зад совршените фотографии се крие друга приказна: После ова што ќе го видете нема да верувате во се на Инстаграм (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Во време кога постојат апликации за скоро се и сешто, тешко е да се помисли дека може да помине ден, а да не употребиме некоја
ЗАБАВА

Не престанува да провоцира: Познатата раперка повторно се фотографирала гола

Ferad Aruc
Иги Азалеа важи за една од најконтроверзните светски музичарки, а сега одлучила повторно да се разголи на социјалните мрежи. Имено, раперката на Инстаграм споделила провокативни
ЗАБАВА

Се симнал од брод како мигрант: Станал крал на Инстаграм кој заработува дебело

admin
Кога почнал да објавува фотографии од своето голо истетовирано тело, 28-годишниот Хусеин Балапур станал ѕвезда на Инстаграм со прекар „Yakiboy”. Тетовираниот мускулест маж кој денес
ЗАБАВА

Оваа Русинка ги има најубавите облини: “Подобра сум од Ким Кардашијан, немам направено пластични операции”

Ferad Aruc
Анастасија Квитко е една од најпознатите Русинки, иако не се занимава со јавна работа. Таа е всушност Инстаграм ѕвезда, а на социјалните мрежи ја следат
ЗАБАВА

ФОТО: Беше мигрант кој се шверцувал во брод, денес е еден од најзгодните набилдани мажи кој на Инстаграм заработува цело богатство

admin
Кога почна да објавува фотографии од своето голо истетовирано тело, 28-годишниот Хусеин Балапур стана ѕвезда на Инстаграм под името Јакибој (Yakiboy). Тетовираниот мускулест маж кој
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Поради нова опција многумина уште повеќе ќе го засакаат Инстаграм

admin
Отсега ќе можете рачно да ги исфрлите луѓето од вашата листа на следачи. Инстаграм ја тестира новата функција која ќе им овозможи на корисниците на
ЗАБАВА

Оваа старица има 120.000 следбеници на Инстаграм, нејзините фотографии ќе ве насмеат до солзи (ФОТО)

admin
Кимико Нишимота започнала да фотографира во 2001. година, кога имала 72 години, во следниот период остварила кариера на која можат да и позавидат фотографите аматери