vesti24.mk

Tag : Интервју

ЗАБАВА

Филип Ачкоски, м-р по фармација и топедукатор: Здравствени предизвици во празничниот период (ИНТЕРВЈУ)

admin
1. Празничниот период е познат по богатите трпези и испиени големи количини на алкохолни и газирани пијалоци. Како овие прехрамбени навики се ефектуираат врз здравјето...
ВЕСТИ

Втор дел од исповеста на мајката на убиениот Пино: Ангела се` признала во полиција- ќе закопам само четири коски

admin
Маја Трпковска, во вториот дел од разговорот за „Магазин“ откри дека неколку години од својот живот семејството го поминало во Романија. Во Романија, Пино го...
ЗАБАВА

Се посрамотија како никогаш до сега: Руска телевизија објави интервју со ѕвезда која одамна е почината

admin
Телевизискиот канал на руското Министерство за одбрана – „Ѕвезда“, стана предмет на исмејување откако објави интервју со оперска пејачка која е почината веќе неколку години....
ВЕСТИ

Стоилков: Ќе работам за решавање на сите проблемите во Ново Село без никакви изговори

admin
Николчо Стоилков е роден во 1985 година. Живеe во Ново Село. Татко е на две деца. Mагистер е на правни науки, а правен факултет завршил...
ЗАБАВА

Никако не ја носете оваа боја на интервју за работата- еве што да облечете

admin
Испитувањето на повеќе од 2.000 експерти за вработување, покажа дека постои една боја која никако не треба да ја носите на интервју за работа. Се...
ЗАБАВА

Испробани совети: Како да го воодушевите вашиот иден работодавец на интервјуто?

admin
Конечно ве викнаа на интервју за работното место кое толку многу го посакувавте. Нормално, сето ова си е пропратено со темелни подготовки, трема и се...
ЗАБАВА

Важни совети за вашето интервју за работа: Дојдете во темна комбинација, а оваа боја на облека никако да не биде на вас

admin
Разговорот за работа е првата можност за работодавците да ги запознаат идните соработници. Оние што бараат работа треба да ги уверат во своето знаење, искуство,...
ЗАБАВА

Амди Бајрам се пофали дека имал швалерки (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Познатиот политичар Амди Бајрам пред камерата на „Ексклузив“ искрено без влакна на јазикот зборуваше за неговата политичка кариера, но откри и неколку интересни детали од неговиот приватен живот....
ЗАБАВА

Интевју со европскиот шампион во олимписко таеквондо Дејан Георгиевски: Ми фалат медали уште од светско првенство и олимписки игри, одам по нив

admin
Дејан Георгиевски е европски шампион во олимписко таеквондо. На ова младо и талентирано момче му фалат медали уште од светско првенство и олимписки игри, па...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Благодарение на оваа мачка политичко интервју се претвори во вистинска забава

admin
Токму поради една мачка ова интервју стана едно од најзабавните кои некогаш сме ги виделе. Полскиот професор Џерџи Таргаслк во видео интервју говореше за загрижувачката...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Градоначалникот на општина Центар Богдановиќ: Сè што е нелегално во Центар ќе биде срушено, ќе биде отстранет и споменик од „Скопје 2014“

Ferad Aruc
Сите нелегални летни тераси и објекти ќе бидат отстранети, а сопствениците ќе се соочат со санкации, тврди градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ. Тој објасни...
ЗАБАВА

Никогаш не би помислиле на тоа: Жените пред интервју за работа прават една работа која ќе ве изненади

admin
Англиските медиуми пишуваат дека постои една невообичаена работа која голем број жени го прават пред самото интервју за работа. Освен тоа што треба да дознаат...
ЗАБАВА

И покрај тоа што има зголемена килажа Ријана изгледа божествено

admin
Во пресрет на нејзината најнова линија за долна облека, Fenty Savage, која многу наскоро пристигнува, Ријана направи интервју за познатиот магазин “Vogue”. Таа се најде...