vesti24.mk

Tag : интернет

ЗАБАВА

Нарачала фустан како на фотографијата на интернет, а тоа што го добила на врата е за луѓе +18, па се охрабрила и го облекла (ВИДЕО)

admin
Студентката Јоди Ховард од Даблин нарачала фустан од интернет, но кога стигнала нарачката го добила најнеочекуваниот производ кој можела да го замисли. Таа прво на...
ЗАБАВА

Французин нарачал костим за капење на интернет, а добил цело богатство

admin
Французин од градот Ван на полуостровот Бретања нарачал костим за капење за својата сопруга преку Интернет, но наместо тоа, стигнала пратка со златници и златни прачки...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Што ќе се случи ако низ цела планета снема интернет на само еден ден?

admin
За многу луѓе е незамисливо да немаат интернет неколку часа, а камо ли неколку дена. Но ако се случи интернетот да „падне“ на цела планета...
ЗАБАВА

Сакал холивудска насмевка, а сега изгледа смешно: Нарачал навлаки за заби, погледнете што добил

admin
Сакал на најбрз начин да има бели заби и холивудска насмевка, но во случајот на Бен се докажало дека тој брз начин бил огромна грешка....
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Интернет во 2022 година: Двојно побрз, достапен за 60 отсто од луѓето

admin
Новиот извештај на компанијата „Циско“ фрла светло врз развојот на Интернет во следните пет години – од 2017 до 2022 година. Истражувањето е насловено „Вижуал Нетворкинг...
ЗАБАВА

Никогаш не ги барајте симптомите за болести на интернет

admin
Речиси секоја личност која има пристап до интернет барем еднаш симптомите на некоја болест ги побарала на Гугл. Како последица на тоа најчесто се појавува...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Дали е вашата е меѓу нив? Ова се најкористените лозинки на Интернет за 2018 година

admin
Вашата безбедност на Интернет во голема мера зависи од лозинките, што ги избирате за вашите сметки. Ова е добро познат факт за кој се тврди...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ако купувате преку Интернет, мора да ги знаете овие работи

admin
Најголем дел од луѓето пред да купуваат преку Интернет, особено ако станува збор за поскапи работи, прво добро треба да ги испитаат информациите за производите...
ВЕСТИ СВЕТ

Жената која ги уништува животите на психопатите, силувачите, перверзниците

Ferad Aruc
На нејзиниот сајт со големи букви пишува – “нашите клиенти не се кревки како цвет, тие се кревки како бомба”. Кери Голдберг во текот на...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Зголемен бројот на корисници на интернет, стагнација на Фејсбук

admin
Во Македонија интернет користат 1.583.315 лица или 75,9 отсто од населението, а милион (48 проценти) се приклучени на социјалната мрежа Фејсбук, покажуваат податоците на специјализираниот...