Tag : исповед

ЗАБАВА

Елитната проститутка Аманда Голф открива: Сите мажи истото ги пали

admin
Поранешна елитна проститутка која со занаетот се занимавала цели шест години открива што ги пали мажите мајмногу. Најславната австралиска елитка ескорт дама Аманда Голф, попозната
СВЕТ

Го повикале во пошта да подигне пари: Мислел дека е шега, а потоа ја дознал вистината!

Ferad Aruc
Пред неколку дена ме повикаа од пошта бидејќи некој ми испратил пари. Мислев дека е некоја грешка, бидејќи немам никој кој би ми испратил пари,
ЖИВОТ

Скопјанка која замина на работа во Германија – првиот шок го доживеала уште во супермаркет

Ferad Aruc
Ирена е од Скопје. Во потрага за подобар живот, таа се решила да замине во Германија.Иако претходно никогаш немала отидено таму, ниту пак знаела што
ЖИВОТ

Вистинска приказна од еден таксист во Скопје: Немав појма дека жена може толку да сака…

Ferad Aruc
– До каде? – До Сити мол – Ти не си тој писателот, Драган Таневски? – Да, јас сум… – пријатно ме изненади таксистот. Немаше повеќе
ЖИВОТ

Искуство на Македонки кои работат како стјуардеси – колку е побела кожата, толку е поголема платата

Ferad Aruc
Во последните неколку години, растечки тренд е се повеќе Македонки, а и Македонци да одат на работа како стјуардеси. Тоа за многу од нив е
ЖИВОТ

Исповед на Србинка: Не знаев што е достоинство додека не преминав во ислам!

Ferad Aruc
Драгана Ј. (30) родена во Нови Пазар имала 25 години кога ја прифатила религијата ислам. Вели никогаш не сонувала дека поради љубов ќе премине во
Uncategorized

Исповед на студентка од Македонија: На Миконос заработив 30.000 евра за 3 месеци

admin
“Заедно со моите две колешки од факултет 2015 година летото отидовме на Миконос 3 месеци, не договориж агент Грк кој преку посредничка од Скопје договара
Uncategorized

ИСПОВЕД:Влегов во врска со оженет а не се надевав на ваков пекол!

admin
Воопшто не бев свесена во што се впуштам, кога започнав врска со оженет човек. Не е дека имав намерата, ниту пак сум имала такво искуство