vesti24.mk

Tag : Истанбул

ЗАБАВА

Истанбул доби ново импресивно здание високо 369 метри – сите туристи ќе сакаат да го посетат, од врвот се гледа и Европа и Азија (ФОТО)

admin
Турската метропола Истанбул доби нова футуристичка радио-телевизиска кула висока 369 метри. Дизајнирана е од компанијата „Меике Алтинисик сркитектс“ (MAA), а нејзината сенка се менува кога...
ЗАБАВА

ФОТО: Најголемиот аеродром во светот ќе биде отворен в понеделник

admin
В понеделник, 29 октомври, во Истанбул ќе биде отворен најголемиот аеродром во светот. Тоа ќе биде трет аеродром во овој милионски турски град. Новиот аеродром...
ВЕСТИ СВЕТ

Додека народот му гладува, Мадуро се гости во луксузен ресторан

Ferad Aruc
Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, предизвикал бес кај својот народ поради снимките кои биле објавени на Инстаграм. Имено, додека Венецуелците гладуваат, Мадуро бил снимен како...
ВЕСТИ СВЕТ

Истанбул: Се сруши четирикатница како резултат на лизгање на земјиште (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Зградата беше евакуирана, но поради безбедносна претпазливост евакуирани беа и околните згради. Во истанбулската населба Бејоглу се сруши четирикатна зграда по два часа откако беше...
ВЕСТИ СВЕТ

Ердоган ќе пресели 800 илјади луѓе поради својот проект од 15 милијарди евра: Но експертите предупредуваат – животот во Истанбул може да стане неподнослив!

Ferad Aruc
Со просечна годишна стапка на раст од пет проценти во текот на последната деценија и пол, Ердоган може да се пофали дека на милиони жители...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Маж крвнички тепаше жена сред Истанбул: Се појави група мажи, а потоа како „гром“ да го погоди (ВИДЕО)

admin
На снимката од надзорните камери во Истанбул се гледа маж како бесно ја малтретира и тепа својата жена. Тој на крај ја собори на земја...
Uncategorized

(ФОТО)Најубавите фотографии од Симона која победи на Мис Глобал во Истанбул

Ivana
Манекенката Симона Станковска е избрана за Мис Глобал Еуроазија Старс за оваа година. Изборот се одржуваше во Истанбул, Турција, а нашата убавица изби на првото...
СВЕТ

Танкер се заби во историска палата на Истанбулскиот Босфор (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Танкер се заби во историска палата во Истанбул на брегот на Босфор денес, откако откажала опремата за управување, јави Си-ен-ен Турк и додаде дека сообраќајот...
СВЕТ

(ВИДЕО) Застрашувачка снимка во Истанбул: Двегодишно дете падна од втори спрат

Ferad Aruc
Вистинска драма се одвивала во Истанбул, кога двегодишно дете се качило на прозор и висело на него. За среќа соседите забележале дека детето виси од...
Uncategorized

Првенството на Евролигата Туркиш ерлајнс 2017 ќе се одржи во Истанбул

admin
Шампионот на фајналфор на Евролигата 2017 ќе биде определен по финалниот натпревар во недела Пред да почнат натпреварите фајналфор на Евролигата Туркиш ерлајнс 2017, купот...