vesti24.mk

Tag : исхрана

ЗАБАВА

Каква исхрана треба да практикувате за време на новогодишните празници- држете се до овие 5 правила

admin
Празничниот период кој зафаќа добар дел од декември и јануари може во голема мера да ја наруши нормалната исхрана, со богатите и примамливи празнични трпези.
ЗАБАВА

Мени според годините: Прилагодете ја исхраната според возраста- еве како

admin
Како што е случајот со сите сегменти од животот, така и исхраната треба да се прилагоди според возраста. Прочитајте како. Од 20 до 30 години
ЗАБАВА

Сакате подобра концентрација? Еве со што треба да се храните

admin
Дали понекогаш се будите уморни? Дали чувствувате дека ви е тешко да се сконцентрирате повеќе од неколку минути? Иако, најлесно е да се обвинат годините,
ЗАБАВА

Нутриционистите откриваат: Кој оброк да го избегнувате ако сакате да ослабнете

admin
Ако сте еден од оние кои сакаат да изгубат тежина, појадокот дефинитивно не треба да биде најважниот оброк во денот, се наведува во статијата објавена
ЗАБАВА

Исхрана според крвната група: Еве што не би требало да јадете за да ги намалите килограмите

admin
Докторот Петер Д’Адамо тврди како би требало да изгледа исхраната во зависност од крвната група. Ако пронајдете режим на исхрана која му одговара на вашето
ЗАБАВА

Тамара по породувањето телото го доведе до перфекција

admin
Македонската пејачка Тамара Тодевска, по само неколку месеци по донесувањето на свет на малата Хана, повторно ја врати формата на своето тело речиси до совршеност.
ЗДРАВЈЕ

10 навики во модерната исхрана за брзо слабеење

admin
Во модерната исхрана се почесто се среќаваат навики кои доведуваат до зголемување на телесната тежина – доколку обрнете внимание и ги промените, сигурно ќе бидете