vesti24.mk

Tag : Италија

ЗАБАВА

ФОТО: По два месеци, мирисот на пицата повторно низ улиците во Неапол – продадени 60.000 пици

admin
По два месеци минати во карантин поради коронавирусот, пицериите во Неапол, родното место на пицата, повторно се отворени. Додека на пицериите во Рим и другите...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јувентус осми пат по ред шампион на Италија

admin
Осма сезона по ред, екипата на Јувентус го освои Скудетото и ја продолжи доминацијата во италијанскиот фудбал во последнава деценија. Печат на новата шампионска титула...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Потона скапоцената јахта на Берлускони после големото невреме на Италијанскиот брег

Ferad Aruc
Повеќе од стотина луксузни јахти, меѓу кои и јахтата на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, беа уништени откако северозападниот брег на Италија беше погоден од...
СПОРТ

Одбојкарките на Србија ја освоија светската титула

Ferad Aruc
Одбојкарките на Србија ја освоија светската титула, првата во својата историја. На првенството кое денес заврши во Јапонија, Србија ја совлада Италија во големото финале...
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Тенисерката се појави на натпревар во минијатурен фустан и публиката ја “фрли” во транс (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Италијанската тенисерка Камила Џорџи е главна тема помеѓу љубителите на тенисот веќе подолг период и тоа поради својот розов аутфит во кој во септември настапи...
ЗАБАВА

Работи што никако не смеете да ги правите во овие земји: Во Италија не нарачувајте капучино, во Турција сите ја прават оваа голема грешка

admin
Секоја земја на овој свет има своја сопствена традиција која сите треба да ја почитуваме. За сите нас кои сакаме патувања многу е важно да...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Носела само минијатурни гаќи: Сестрата на напаѓачот на Рома повторно провоцира со фотографија

Ferad Aruc
Кристина Шикова, сестрата на напаѓачот на Рома, Патрик Шик, повторно ја пробудила имагинацијата на машкиот пол во Италија. Секси манекенката знае одвреме навреме да ги...
ВЕСТИ СВЕТ

Нова полемика меѓу Салвини и Аселборн за имигрантите

Ferad Aruc
Полемиката меѓу италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини и луксембуршкиот министер за наворешни работи Жан Аселборн за имигрантите се заостри откако викендов вториот го...
ЉУБОВ И СЕКС

Италијанците го отворија првиот бордел со кукли за секс!

Ferad Aruc
Сите термини во италијанскиот прв бордел со кукли за секс кој е отворен овие денови, се закажани и резервирани за неколку седмици однапред. “LumiDolls” во...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Италијанската полиција објави видео од уривањето на мостот во Џенова

Ferad Aruc
Во Италија во саботата е прогласен ден на жалост поради жртвите од уривање на мостот во Џенова, при што загинаа 38 луѓе, а од 10...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Двете сакаа да се фотографираат од исто место покрај познатата фонтана, па се истепаа- ова е нивната казна од полицијата

admin
Голем број туристи го посетуваат Рим секоја година, а многумина од нив сакаат да се сликаат пред познатата Фонтана треви за спомен. Тоа го посакаа...
ВЕСТИ СВЕТ

Во несреќа кај Болоња загинаа две лица, 60 повредени

Ferad Aruc
Несреќата се случи кога неколку автомобили учествуваа во судирот со камион кој превезуваше запаливи материи, што резултираше со силна експлозија. Силната експлозија на авопатот во...
ВЕСТИ СВЕТ

Трамп ја пронајде својата сродна душа

Ferad Aruc
Тие се и политички аутсајдери, но американскиот претседател зборува за него со воодушевување. Американскиот претседател Доналд Трамп во понеделникот во Белата куќа го поздрави цврстиот...