vesti24.mk

Tag : Италија

Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Вака живее Италјанската мафијата: Паднал најголемиот италијански бос и целото негово семејство! Кога полицијата влегла во палатата…

admin
Италијанската полиција уапсила 31 член од мафијата Касамоника во големата акција ширум земјата. Во акцијата за апсење на еден од најозлогласените мафијаши во Италија, Џузепе
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

“Ќе те убијам”, му велела на љубовникот во судницата: 30 години затвор за Италијанката која го убила 8-годишниот син бидејќи ја фатил во секс со неговиот дедо

Ferad Aruc
Вероника Панарело, Италијанката која кон крајот на ноември 2014. година со кабел го задавила својот 8-годишен син Лорис, судот на Сицилија ја осудил на затворска
СВЕТ

Тајниот живот на ловците на мафијата: Ги нарекуваат луѓе без лица и име

Ferad Aruc
Мафијата со генерации е дел од животот на Сицилија, но една тајна група се обидува да ги сопре. На Сицилија сите знаат за Катуранди –
ЗАБАВА

Силвија Карузо обожава да го покажува својот задник, а поради тоа е омилена на сите италијанци

Ferad Aruc
Силвија Карузо е италијанката по која полудеа италијанците, а може да се каже дека и целиот свет. Таа е само Инстаграм ѕвезда, која ја следат
СВЕТ

Хорор дупка во центарот на Рим: Се отворила навечер и почнала да голта автомобили, наредена итна евакуација

Ferad Aruc
На дното на огромната дупка сега се гледаат скршените автомобили кои паднале во неа. Во предградието на Рим одненадеж се отворила земјата и настанала дупка
СВЕТ

Италијанскиот доктор сексуално злоупотребува жена! (Видео)

Ferad Aruc
ден италијански доктор е фатен од странна на скриена телевизиска камера, малтретирајќи ја пациентката со полу-облечена блуза додека лежи на испитната маса. Лекар со сива коса можете да се слушне шепоти
ТРАВЕЛ

Ресторан во Венеција на туристи им наплатил 1.100 евра за три стека и риба

Ferad Aruc
Ресторан во Венеција кој измамил странски туристи е казнет со парична казна од 19.370 евра. Вработени во ресторанот „Osteria da luca“ кој се наоѓа во
МАКЕДОНИЈА

По една општина годишно си заминува од Македонија – Германија, Австрија, Италија и Швајцарија се државите во кои одат да работат

Ferad Aruc
Околу 40  илјади Македонци годишно мигрираат во земјите од Западна  Европа. Германија, Австрија, Италија Швајцарија  се државите во кои одат да работат. Дел од нив
Uncategorized

Македонец предизвикал трагедија во Италија: Тој и уште пет лица загинале (ФОТО)

Ferad Aruc
Камионџија од Македонија, иселеник кој живее во регионот Пијемонт во Италија, предизвикал сообраќајна несреќа во која загинал тој и уште пет други лица, меѓу кои
СВЕТ

Филмска потера на Јадранот: Италијанската полиција запленила дрога вредна 23 милиони евра!

Ferad Aruc
Италијанската полиција во текот на новогодишните празници, на глисерите кои од Албанија пловеле по Јадранот, запленила 2,1 тон марихуана и уапсила 52 лица. Со тоа
БИЗНИС СВЕТ

Италија ги укинува монетите од еден и два цента

Ferad Aruc
Италија од денеска престанува да ги користи монетите од еден и два цента, според одлука на парламентарната Комисија за буџетски прашања. Отстранувањето на ситните монети
СВЕТ

ГАЛЕРИЈА: Балканот под снег – ќе се префрлат ли врнежите во Македонија?

admin
Улиците во Љубљана се покриени со снег. Снежната бура од планините се пресели на улиците во Словенија. Големата количина на снег направи вистински хаос во