vesti24.mk

Tag : Кавадарци

ВЕСТИ

Силјановска Давкова: Македонците постоеле како нација и пред да постои државата Македонија

admin
Сакам најпрво да се заблагодарам на ВМРО-ДПМНЕ, на претседателот Христијан Мицкоски, за можноста на демократски начин на Конвенцијата во Струга, како што наликува во еден...
ЦРНА ХРОНИКА

Три лица повредени во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

admin
Три лица се полесно повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 11 часот и 40 минути се случи на патот Градско-Прилеп во близина на кафеаната...
МАКЕДОНИЈА

Конечни резултати од вториот изборен круг од Локалните избори 2017

admin
Со процесирани 100% од гласовите од избирачките места каде се одржа втор изборен круг, избрани се градоначалници на 35 општини и тоа: Во Кисела Вода...
ВЕСТИ

МВР: Не е точно дека е приведен Митко Јанчев, регистрирани притисоци врз гласачи во Кавадарци

admin
Откако портали блиски до ВМРО-ДПМНЕ, објавија дека вечерва кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев бил приведен, со демант се јави МВР. Веста...