vesti24.mk

Tag : казна

ЗАБАВА

Пијан Босанец против германски полицајци: Му ги одзела клучевите, тој ги нашол резервните и продолжил да вози

admin
Ноќта помеѓу 1 и 2 февруари му била многу интересна на еден Босанец во Германија. Полицијата на Зигсдорф на автопатот А8 кон Салцбург, во близина...
ЗАБАВА

Поминал 45 години во затвор за убиство кое не го направил: Сега ќе добие големо обештетување, а еве што ќе прави со парите (ВИДЕО)

admin
Американецот кој минал 45 години во затвор, пред да биде прогласен за невин за делото за кое бил обвинет, ќе добие 1,5 милиони долари обештетување...
ЗАБАВА

ФОТО: Први мај помина, но доаѓа летото- за водење љубовна авантура на излет казна и до две просечни македонски плати

admin
Иако првомајските празници завршија, сепак летото е пред нас, па оваа поука ќе им послужи на сите љубители на љубовни авантури на отворено. Па така...
ВЕСТИ

Ако правите скара на отворено ќе мора да платите 200 евра казна: Апел пред 1-ви мај

admin
Градот Скопје апелира до  граѓаните, при посетата на излетничките места, како и на градските паркови, да се придржуваат на комуналниот ред и воспоставените забрани за...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Фејсбук“ очекува рекордна казна поради протекување лични податоци

admin
Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека очекува американските власти да и изречат рекордна казна од меѓу три и пет милиони долари, поради протекување на лични информации на...
ЗАБАВА

Ја натера својата ќерка да пешачи 8 километри: Кога ќе ја дознаете причината, нема да го осудите (ВИДЕО)

admin
Татко од Охајо одлучил да и одржи лекција на својата 10-годишна ќерка откако била исфрлена од училишниот автобус. Имено, проблематичното девојче неколку пати ги малтретирало...
ЗАБАВА

Маж го тужеше љубовникот на сопругата, пресудата ќе ве остави без зборови

admin
Судија во Северна Каролина врз основа на архаичен и малку познат закон, му наложил на љубовникот да исплати голема сума на пари на мажот со...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Погледајте ја реакцијата на осудениот Албанец на суд откако судијата му изрече казна затвор од 3 години заради киднапирање

admin
Погледајте ја реакцијата на осудениот Албанец на суд откако судијата му изрече казна затвор од 3 години заради киднапирање. Инцидентот се случи во албанскиот град...
ЗАБАВА

На девојката за роденден и подарил букет од банкноти вреден 52.300 долари, а потоа следувало пеколна казна за него

admin
Маж во Кина на својата девојка за роденден и подарил букет направен од банкноти во вредност од 320 илјади јуани, односно 52. 300 долари. Како...
МАКЕДОНИЈА

Оваа ситница во пасошот може да ве чини казна од 100 до 500 евра!

Ferad Aruc
Министерството за внатрешни почна да дели прекршочни пријави за несменето презиме во патна исправа. Моминското презиме на невестите во пасошот ги чини од 100 до...
ЗАБАВА

(ФОТО) Не знаела дека го крши законот: Се возеше гола на мотор, локалците со подзинати усти

Ivana
Познатата американската инстаграмџика Кинси Голден која на нејзиниот профил има 40 000 следачи, казнета е на Филипините затоа што се возела на мотор во костим...