vesti24.mk

Tag : Калифорнија

ЗАБАВА

Ќе ви пукне срцето од овие вознемирувачки фотографии од животните кои го преживеаја пожарот во Калифорнија (ФОТО)

admin
Најмалку 42 лица го загубија животот во пожарите во Калифорнија, покажува новиот биланс кој утрово го соопштија службите во Америка, додавајќи дека станува збор за...
ЗАБАВА

Змии направиле колапс во сообраќајот- возачите нервозно чекале да заврши нивната љубовна романса (ВИДЕО)

admin
Две кралски змии направиле вистинско шоу во сообраќајот откако решиле да се парат среде автопат во Калифорнија. Змиите очигледно не ни биле вознемирени од нервозните...
ЗАБАВА

(ФОТО) Извлечени добитниците на лотаријата во Калифорнија, а од цифрите ќе ви cе заврти во глава

Ivana
На лотаријата „Мега Милионс“ во САД извлечени се броеви за добивка од 450 милиони долари, четврти наголем џекпот во историјата на игрите на среќа, соопштува...
ЗАБАВА

Неодоливи полски гени во телото на русокосата Кинси Волански (ФОТО)

Ferad Aruc
Кинси Волански е глумица и фотомодел која е родена на 1 јули 1997 година во Калифорнија, САД. Волански е горда на своите облини, сосема е...
Uncategorized

Истражување: Девојка покажа што навистина се крие во апаратите за сушење на рацете, после ова никогаш повеќе нема да ги употребувате

Ferad Aruc
Во денешно време речиси во секој тоалет постојат електрични машини за сушење на рацете во замена на старомодните салфетки. Сите ние ги употребуваме без да...
АВТОМОБИЛИ

Електричен камион на Tesla за прв пат на улиците во Калифорнија (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Иако компанијата Tesla најави дека планира да го произведува својот Semi електричен камион дури во 2019 година, прототип од ова возила воочен е прв пат...
СВЕТ

ВИДЕО: Огромен пожар беснее во Калифорнија, поради брзото ширење итна евакуација

admin
Во реонот на калифорнискиот град Санта Паула избувна пожар што се шири со голема брзина, поради што се евакуирани 500 станбени објекти и институции. Меѓу...