vesti24.mk

Tag : карактер

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Доминантен, емотивен или мрзелив: Омилената поза во кревет го открива карактерот на мажот!

admin
Ако мисионерската поза му е омилена, знајте дека сте со маж кој сака да игра на сигурно. Секоја жена има поза во сексот која и...
ЗАБАВА

Омилениот пијалак го открива вашиот карактер: Виното го сакаат пристапните и совесни луѓе

admin
Тим научници од Австралија откри дека постои врска помеѓу карактерот на поединецот и неговиот омилен пијалак, како и местото каде што го консумира. Долго време...
ЗАБАВА

ДЕТАЛНА АНАЛИЗА: Крактер според месецот- ако сте родени во април вие сте роден лидер…

admin
Погледнете ја деталната анализа на вашиот карактер според месецот во кој сте родени! Јануари Ако сте родени во јануари, вашиот владејачки број е 1. Вие...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Твдроглави, но посветени и лојални: Ова се силните карактеристики на луѓето кои во хороскоп се Бик

admin
Голем дел од луѓето не веруваат во хороскоп, но за оние кои веруваат, интересно е да се препознаат одредени карактеристики кај луѓето, кои припаѓаат на...
ЗАБАВА

Пишувате со лева или со десна рака? Оваа ситница одредува 3 клучни особини за вас!

admin
Дали пишувате со лева или десна рака, за експертите е важен податок, бидејќи врз основа на тоа може да одредат три важни особини за вас....
ЗАБАВА

Проверете дали сте лидер или авантурист: Датумот на раѓање ќе ви го открие вашиот карактер

admin
Датумот на раѓање може да кажува многу за вас и тоа неверојатно прецизно. Еве кои карактеристики ги имате доколку сте родени на овие датуми. 1,...
ЗАБАВА

ТЕСТ: Како ја свиткувате дланката? Вашиот одговор најдобро открива каква личност сте!

admin
Според експертите, говорот на телото најдобро го открива карактерот на една личност, нејзиниот начин на размислување, како и принципите по кои живее. Токму ваков е...
ЗАБАВА

Начинот на кој ја држите чашата говори многу за вашиот карактер

admin
Во зависност од тоа може да бидете трачарка, срамежлива личност, кокетам љубовница, ледена кралица, плејбој тип… Доктор Глен особено внимание има посветено на говорот на...
ЗАБАВА

На оваа фотографија има три мотиви: Тоа што прво ќе го забележите открива многу за вас како личност

admin
Велат дека само генијалците за краток рок можат да воочат три различни мотиви на оваа фотографија. Но, важно е која прво ќе ја забележите. Еве...
ЗАБАВА

Тоа од што се плашите, го открива вашиот карактер: Соочете се со стравовите и дознајте што значат

admin
Психологијата открива многу подлабоки слоеви кое се кријат под основниот страв од најобични нешта. Откријте нешто повеќе за вашиот страв и неговата симболика: Стравот од...